Juventus válčí se vzpurným Cristianem Ronaldem

Portugalský útočník už se několikrát pustil do křížku s hlavním trenérem Mauriciem Sarrim a aby toho nebylo málo, v současné chvíli se odmítá znovu představit na fotbalových trávnících. Proč? Pandemie koronaviru je podle něj natolik závažná, že by se rozvolňování zavedených bezpečnostních opatření nemělo uspěchat.

Zdroj fotografie: givemesport.com

Když v roce 2018 přestupoval z Realu Madrid do Juventusu Turín, tamní představitelé si od něj slibovali velké věci. Měl pomoci nejen k zisku domácí italské trofeje, ale také vytouženému prvenství v prestižní Lize mistrů. Důležitou roli měl hrát také coby člen kabiny. Bohužel se zatím angažmá Cristiana Ronalda vcelku míjí účinkem. Portugalský útočník už se několikrát pustil do křížku s hlavním trenérem Mauriciem Sarrim a aby toho nebylo málo, v současné chvíli se odmítá znovu představit na fotbalových trávnících. Proč? Pandemie koronaviru je podle něj natolik závažná, že by se rozvolňování zavedených bezpečnostních opatření nemělo uspěchat.

Ronaldo věří, že lidské životy mají přednost

Itálie stále patří mezi země, které zaznamenaly největší počet nakažených a obětí nového typu koronaviru způsobujícího nemoc zvanou COVID-19. I přesto se však život v některých regionech začíná postupně vracet k normálu. Někteří představitelé státu dokonce věří, že by ještě mohlo dojít k opětovnému spuštění fotbalové Serie A. To se však evidentně nelíbí největší hvězdě Juventusu Turín. Cristiano Ronaldo se od počátku března nachází v rodné Madeiře a ačkoli mu klub už dávno zajistil možnost návratu, on ji zatím stále ještě nevyužil. Z jeho komentáře na Instagramu navíc jasně vyplývá, že ochrana veřejného zdraví je pro něj mnohem důležitější než brzký návrat na hřiště:

„Ochrana lidského zdraví musí být na prvním místě, ostatní zájmy jdou stranou. Chtěl bych vyjádřit útěchu těm, kteří kvůli zákeřnému viru ztratili někoho blízkého. Zároveň vyjadřuji podporu všem aktivním případům nákazy a samozřejmě také zdravotnickému perfonálu nemocnic, který pro blaho druhých riskuje vlastní život.“

Ronaldo při své dojemné řeči dozajista myslel na své tři spoluhráče, kteří se s koronavirem potýkali. Nemocí konkrétně prošli Daniele Rugani, Blaise Matuidi a Paulo Dybala, přičemž poslední z nich se zatím stále ještě úplně nezotavil. Bohužel však tímto přístupem asi příliš nepotěšil vedení klubu.

Juventus se svého klenotu nejspíš zbaví, zájemců bude hned několik

Zdroj fotografie: en.as.com

Zatímco Cristiano Ronaldo užívá chvíle rodinné pohody v rodné zemi a na návrat do Itálie očividně nepomýšlí, členové vedení Juventusu Turín aktuálně řeší jeho budoucnost. Nelíbí se jim, že portugalský útočník nerespektuje jejich přání a navíc se poměrně často pouští do ostrých slovních přestřelek s trenérem Mauriciem Sarrim. To atmosféře uvnitř týmu rozhodně nepřidá.

Podle zákulisních zdrojů by mohl pětatřicetiletý fotbalista brzy opustit stáj Staré dámy a vydat se o dům dál. Podle italských médií mají největší šance Manchester United nebo Real Madrid – tedy kluby, kde už božský Cristiano dříve působil. Vyloučen je naopak návrat do Portugalska, kde není úroveň nejvyšší soutěže taková, aby hráče Ronaldova typu v této chvíli uspokojila.