Juventus Turín se ocitl v naprosté izolaci

i Foto: juventus.com
                   

Pandemie koronaviru zastavila sportovní dění po celém světě a některé slavné kluby už dokonce hlásí své první nakažené. V rámci italské Serie A se pozitivní test na zákeřnou nemoc týká obránce Danieleho Ruganiho, který působí v barvách staré dámy. Jelikož během minulých dnů přišel do styku prakticky se všemi představiteli Juventusu Turín, je nyní 121 lidí v karanténě. Mimo tato bezpečnostní opatření nestojí ani vysloužilý český fotbalista Pavel Nedvěd, který zastává funkci viceprezidenta.

Juventus nechce vzniklou situaci podcenit

Koronavirus COVID-19, jenž se z pevninské Číny během několika týdnů dostal prakticky do celého světa, výrazně ovlivňuje sportovní dění. Většina soutěží už raději vyhlásila předčasný konec, někde se dokonce objevili první nakažení z řad slavných osobností. Mezi fotbalisty s pozitivním testem na přítomnost viru patří také pětadvacetiletý obránce Juventusu Turín Daniele Rugani, který v minulých dnech přišel do styku prakticky se všemi zaměstnanci staré dámy. Výsledkem toho je, že nyní se 121 osob spojených s fotbalovým děním Turíně ocitlo v karanténě.

Izolace se týká jak fotbalistů a realizačního týmu, tak členů vedení. Podle informací zahraničních webů má o zábavu postaráno i prezident klubu Andrea Angelli a Pavel Nedvěd, jenž v Juventusu vykonává funkci viceprezidenta. Sám klub situaci komentoval na svých oficiálních stránkách následovně:

„Vzhledem ke tomu, že měl jeden z našich hráčů pozitivní test na COVID-19, dodržuje celkem 121 lidí včetně hráčů, zaměstnanců, ředitelů a dalších lidí spojených s klubem, dobrovolnou domácí karanténu. Přesně tak to vyžadují zdravotnické orgány na základě platných předpisů v naší zemi.“

Itálie je na tom ze všech evropských zemí nejhůře

Čína v posledních dnech hlásí rapidní úbytek nových nakažených, život v zemi se pomalu začíná vracet do starých kolejí. To však neplatí o ostatních státech světa. USA kupříkladu prostřednictvím prezidenta Donalda Trumpa ohlásilo, že na půdu země nesmí do odvolání vstoupit žádný Evropan. Co se států ze starého kontinentu týče, většina z nich rovněž přistoupila k uzavření hranic.

Nejhorší situace je pak bezpochyby v Itálii, kde ke včerejšímu dni evidovali více než patnáct tisíc nakažených a přes tisíc zesnulých. Bezpečnostní rizika se rozhodně nedají brát na lehkou váhu a postup Juventusu Turín je naprosto logický.

Foto: juventus.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články