Juventus prahne po novém trenérovi, peníze nehrají roli

Foto: football.london

Ačkoli stará dáma z Juventusu i nadále bojuje o ligový titul a o první místo se při stejném počtu bodů přetahuje s Interem Milán, vedení klubu to zřejmě nestačí. V kuloárech se začínají objevovat informace, že Maurizio Sarri bojuje s velkým tlakem, který jej může stát už druhé teplé místečko v horizontu několika měsíců. Plány na zisk ligového titulu a zároveň kýženého triumfu v Lize mistrů by mohl splnit například Pep Guardiola, jenž má sice s Manchesterem City stále platnou smlouvu, ale Juventusu prý nedělá problém si za hvězdného kouče připlatit.

Pep Guardiola je v Manchesteru pojem

Přestože naděje na ligový titul Premier League v tuto chvíli nejsou příliš reálné a Liverpool vede tabulku s příjemným náskokem dvaadvaceti bodů, éra Pepa Guardioly v Manchesteru City se dá stále považovat za ohromně úspěšnou. Vždyť španělský kouč dovedl tým ke dvěma titulům v řadě a stále platí mezi největší trenérské hvězdy celé soutěže. Jenže hattricku se mu zřejmě dosáhnout nepodaří a nabízí se otázka, jestli už nenastal správný čas posunout se v kariéře zase o stupínek dál.

Nutno podotknout, že na světě existuje už jen velmi malé procento výzev, které by pro Guardiolu byly opravdu zajímavé. S Barcelonou, Bayernem Mnichov i Manchesterem City dosáhl obrovských úspěchů, v životopisu už mu z nejlepších evropských soutěží chybí snad jen Itálie, kde jako hráč dlouhé roky působil. A právě tímto směrem by se podle zákulisních zdrojů mohl v brzké době vydat.

Ani peníze Juventus v jednání nezastaví

Majitel Juventusu Turín o Guardiolu v minulosti usiloval už několikrát. Jedná ovšem nikdy nedovedl do zdárného konce. Britský deník The Sun nedávno zveřejnil informace o svého nejmenovaného zdroje, které říkají, že Andrea Angelli je připraven hodit Guardiolovi laso, až se mu Premier League definitivně omrzí:

„Andrea Agnelli nikdy nepřestal mít o Guardiolovi služby eminentní zájem. Myslí si, že až jeho angažmá v Anglii dospěje ke konci, bude chtít jít do Itálie a zkompletovat tak velký velké evropské soutěže. Až ta chvíle nastane, peníze nebudou hrát vůbec žádnou roli.“

Guardiola má nyní s Manchesterem City platnou smlouvu až do roku 2021, což ale ve výsledku nemusí být žádná zásadní problém. Kontrakt totiž obsahuje výstupní klauzuli, podle níž se s klubem může rozloučit už na konci tohoto ročníku. Juventus proto zcela oprávněně rozhazuje sítě a hlásá, že hvězdný trenér má u nich dveře otevřené a nezastaví se ani před ohromnými náklady.

Klub byl totiž nedávno ochotný poslat Liverpoolu nabídka na van Dijka na 4,5 miliardy korun, což jsou peníze, které si vůbec nedokážeme představit pohromadě. Bude se Pep Guardiola na konci tohoto ročníku, kdy velice pravděpodobně nevyhraje ligový titul, stěhovat? Uvidíme, cestu má ale určitě volnou.

Foto: football.london