Juventus čelí problémům, kvůli Ronaldovi, uhádnete důvod?

Přestup Cristiana Ronalda do italského týmu byl zřejmě tou největší událostí sezóny. Za poměrně krátkou dobu působení v barvách Juventusu Turín dokázal nejen svou platnost na hřišti, ale také důležitost z hlediska marketingu (dresy s jeho jménem již vydělaly opravdu značnou částku). Ne všechno kolem jedné z největších hvězd současného fotbalu je ovšem zalité sluncem a pozitivní energií. Ronaldovi chlebodárci museli zrušit účast v letním turnaji na půdě USA, kterého se každoročně účastní. Z jakého důvodu?

Obvinění ze znásilnění má nepříjemnou dohru

Juvestus se pro letošní léto rozhodl přislíbit působení v asijském Champions Cupu, protože v USA by se klub musel obejít bez své největší opory. Zprávy o údajném znásilnění, kterého se měl Ronaldo dopustit, obletěly doslova celý svět. Kvůli této skutečnosti je mu zapovězen vstup na americkou půdu. Pokud tento zákaz poruší, hrozí, že by místo na fotbalových trávnících mohl skončit ve vězení.

Turínský velkoklub samozřejmě nehodlá riskovat  případný skandál a proto se rozhodl pozměnit své dosavadní plány. Ačkoli je tento krok naprosto pochopitelný, stejně dokázal opět rozvířit stojaté vody, které se v souvislosti s tímto případem v poslední době poměrně uklidnily.

Ronaldo svou vinu i nadále popírá

Obvinění ze znásilnění se objevilo na základě tvrzení Katherine Mayorgaové, která po Ronaldovi soudní cestou požaduje odškodné ve výši 200 000 dolarů (4,5 milionu korun), přičemž prý od Ronaldových právníků již dříve získala 375 000 dolarů za mlčenlivost. Portugalský záložník však stále trvá na tom, že k sexu mezi nimi došlo zcela dobrovolně. Konečný verdikt nad touto kauzou dosud nebyl vynesen, takže zatím můžeme pouze spekulovat, jestli má skutečně reálné základy nebo se jedná o velice dobře promyšlený podvod.