Trenér Juventusu Allegri po vyřazení z Ligy mistrů: V Evropě je deset lepších týmů než my. To není ostuda, ale fakt

Nečekaný debakl musí zkousnout italský Juventus, který nebude nadále pokračovat v Lize mistrů. Co je podle trenéra italského celku Allegriho hlavní příčinou?

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Osmifinálové prokletí italského Juventusu pokračuje. Svěřenci Massimiliana Allegriho ani potřetí v řadě nedokázali překonat první krok vyřazovací fáze Ligy mistrů, a i přes výraznou herní převahu v milionářské soutěži končí. Ze hřiště španělského Villarrealu si přitom přivezli před třemi týdny optimistický výsledek 1:1 a v domácím prostředí chtěli misky vah překlopit na svou stranu.

V prvním poločase však nedokázali ani jednou z devíti střel překonat hostujícího brankáře Rulliho, který čaroval i na začátku druhé půle. Naopak Villarreal se dočkal pokutového kopu po faulu Daniela Ruganiho a Gerard Moreno poslal Španěly dvacet minut před koncem do vedení. Juventus otevřel hru, výsledkem však byl další gól hostí. Pět minut před koncem se po rohovém kopu prosadil i Pau Torres a dílo dokonal další proměněnou penaltou Arnaut Danjuma.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Villarreal tak po třinácti letech postupuje do čtvrtfinále nejprestižnější klubové soutěže, naopak Juventus pokračuje ve svém letošním trápení. „Většinu zápasu jsme hráli dobře, musíme se smířit s tímto špatným výsledkem, mrzí nás to. Klukům ale nemohu nic vyčítat,“ přiznal po utkání kouč italského celku Massimiliano Allegri podle něhož je výsledek zásluhou naplnění taktiky soupeře.

Musíme být realističtější, ví Allegri

Jejich záměrem bylo možná dovést zápas do prodloužení nebo využít určitých momentů, a to se jim podařilo nejlepším způsobem. My jsme byli trochu příliš naivní,“ uvedl. Podle křídelníka Juana Cuadrada se nyní musí mužstvo soustředit zejména na domácí soutěž, kde pokračuje atraktivní boj o titul. Juventus je aktuálně čtvrtý, na čelo však ztrácí jen šest bodů. „Musíme se zvednout a rychle otočit list,“ prohlásil.

Sezóna pokračuje, máme cíle, kterých musíme dosáhnout. Jsme zklamaní a budeme se snažit tým zlepšit. To děláme každý rok,“ dodal Allegri podle něhož současná síla Juventusu není taková jako v předchozích letech, kdy doputoval až do finále Ligy mistrů. „Musíme být také realističtější. V Evropě je deset týmů, které jsou lepší než Juventus. Není to žádná ostuda, je to fakt,“ zakončil.