Jürgen Klopp si kvůli alkoholu nepamatuje mistrovské oslavy

i Zdroj fotografie: talksport.com
                   

Ačkoli ve světě najdete mnoho uznávaných a úspěšných fotbalových trenérů, jedno jméno mezi nimi v současné době přeci jen poněkud vyčnívá. Někteří z vás už jistě tuší, že člověk, o kterém se chystáme hovořit, je Jürgen Klopp. Zkušený lodivod aktuálně kroutí pátou sezónu ve službách anglického Liverpoolu, kterému pomohl ke skalpu Ligy mistrů a celkovému prvenství na Mistrovství světa klubů. Mnohem zásadnější sbírku trofejí se ovšem datuje k jeho dřívějšímu působení u Borussie Dortmund, s níž titul mistra Bundesligy získal hned dvakrát. Oslavy prý byly natolik bujaré, že si jejich průběh absolutně nepamatuje.

Jürgen Klopp tak, jak jej možná neznáte

Dvaapadesátiletý rodák z německého Stuttgartu Jürgen Klopp je ve světě fotbalu velice uznávanou osobností. Dá se v podstatě říci, že kamkoliv se vrtne, tam na něj čeká jeden úspěch za druhým. Dokázal to během pěti let v anglickém klubu Liverpool FC, který vytáhl z bídy a mizérie zpátky na vrchol, kam bezesporu patří. Nebýt pandemie koronaviru, pravděpodobně by už měl v této chvíli jistý zisk titulu mistra Premier League. Takhle si však musí na další zlatý úspěch ještě počkat podle toho, jak se situace ve světě vyvine.

Zatím se každopádně může hřát alespoň vzpomínkami na ony krásné časy, kdy sbíral první trenérské zkušenosti jako hlavní kouč Borussie Dortmund. Té pomohl k mnoha zásadním úspěchům včetně dvou titulů mistra Bundesligy po sobě. To je vzhledem k silné konkurenci opravdu něco. Bohužel si Klopp většinu z obou oslav nepamatuje. Alkoholu prý proteklo jeho hrdlem tolik, že má v hlavě uložené jen jakési útržky a pak se musí spokojit s tím, co se dozvěděl od ostatních:

„Ten způsob, jakým jsme se pustili do oslav mistrovského titulu, byl mírně řečeno originální. Vzpomínám si jenom na pár útržků, třeba jak Zorci skončil po útoku svých spoluhráčů v regenerační vaně. Dále si vybavuji pití alkoholu přímo ze slavného poháru. Tím ale mé vzpomínky v podstatě končí.“

Alkohol vás připraví o zážitky, varuje Klopp

iZdroj fotografie: liverpoolfc.com

Jürgen Klopp se tak kvůli velkému množství alkoholu bohužel musí spokojit s tím, co si jeho mysl uchovala v paměti. Na Twitteru proto vyzývá ostatní, aby oslavy důležitých životních milníků nepřeháněli:

„Při oslavách v roce 2011 jsem byl opravdu hodně opilý, nicméně o rok později, kdy jsme získali double, to bylo ještě o moc horší. Poučení pro všechny? Neopíjejte se, protože tak přicházíte o důležité okamžiky svého života, které vám už nikdo nevrátí.“

Uvidíme, jestli si zkušený trenér vezme k srdci své vlastní rady. Brzy totiž dojde k opětovnému spuštění fotbalových soutěží v Anglii a co se jeho Liverpoolu týče, tak ten vede tabulku Premier League o neskutečných pětadvacet bodů před loňským mistrem z Manchesteru City. Musel by se tak stát zázrak, aby „Reds“ nevyhráli titul.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články