Jürgen Klopp nezvládl ukočírovat nervy, kvůli koronaviru

Foto: liverpoolfc.com

Tak tohle se slavnému německého kouči ve službách Liverpoolu opravdu nepovedlo. Jürgen Klopp v úterý při nástupu na domácí stadion ostře pustil do svých vlastních fanoušků, kteří si s ním toužili podat ruku. Učinil tak na základě bezpečnostních doporučení týkajících se vzrůstající pandemie koronaviru, nicméně je pravdou, že slovník mohl volit poněkud přívětivější. Aby toho nebylo málo, jeho svěřenci v odvetném klání s Atléticem Madrid prohráli 2:3 a zavřeli si tak dveře k obhajobě titulu v Lize mistrů.

Fanoušci se namísto plácnutí dočkali vulgárních urážek

Ostře sledovaný zápas mezi Liverpoolem a Atléticem Madrid se na rozdíl od jiných evropských duelů odehrál za bouřlivé atmosféry, účast diváků na stadionu úřady nezakázaly. Z chování Jürgena Kloppa ovšem vyplývá, že on by raději hrál před prázdnými ochozy, než aby přišel do kontaktu s širokou veřejností. Když společně se svými svěřenci vystupoval z tunelu na hrací plochu, odmítal si s kýmkoli podat ruku. Dokonce neváhal použít vulgarismy, aby dychtivé fanoušky od fyzického kontaktu odradil. Z jeho úst se linula slova jako:

­„Dejte ruce pryč, vy za**aný idioti!“

Anglie ve středu reagovala na aktuální situaci kolem šíření koronaviru, takže všem sportovcům a členům realizačních týmů zakázala přímý kontakt v podobě podávání rukou. Představitelé země jednoduše nechtějí, aby se opakoval případ vlastníka druholigového Nottinghamu Evangelose Marinakise, který se virem nakazil a následně přišel do styku jak se svými fotbalisty, tak s hráči londýnského Arsenalu. Pohnutky Jürgena Kloppa jsou tedy zcela pochopitelné, nicméně provedení za myšlenkou výrazně pokulhávalo.

Podání rukou neproběhlo ani s trenérem Atlética

Když Jürgen Klopp prošel tunelem a zamířil na své místo u střídaček, přispěchal za ním trenér Atlética Madrid Diego Simeone s připravenou paží. I tu však německý lodivod striktně odmítl a manažeři si tak jen vzájemně poklepali lokty. Ke stejnému způsobu vyjádření respektu se uchýlili i sami fotbalisté. Klopp své počínání naznačil už na tiskové konferenci pře zápasem, kdy novinářům sdělil:

„Jsou mnohem důležitější věci než sport a všichni si to nyní samozřejmě uvědomujeme. Potřebujeme čas, abychom nalezli řešení této vážné situace. A získáme ho jedině tak, že budeme různým  situacím předcházet. Je nesmírně důležité, aby se na hřišti pohybovalo 22 úplně zdravých hráčů. Tím vyšleme lidem jasný signál, aby naši cestu následovali.“

Bezpečnostní opatření každopádně Liverpoolu štěstí nepřinesli. Fotbalisté Reds sice podstatnou část zápasu drželi vedení 2:0, nicméně postupem času převzal otěže soupeř a třemi přesnými zásahy zhatil plány na obhajobu titulu v Lize mistrů. Do dalších bojů tedy překvapivě putuje Atlético Madrid a Liverpool se může upřít k domácí soutěži, které s přehledem vládne.

Foto: liverpoolfc.com