Jürgen Klopp: Manchester City je jedním z nejtěžších soupěřů, jaké znám

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Tradiční souboj anglických velikánů, který v předchozích ročnících často rozhodoval o titulu je zpět. Manchester City, který ještě stále postrádá útočníka Sergia Agüera, vyzve úřadujícího mistra z Liverpoolu. „Musíme byt stoprocentně koncentrovaní, jinak prohrajeme,“ ví hostující kouč Jurgen Klopp. „Je mezi námi opravdu velká rivalita. Na zápas se velmi těšíme a jsem si jistý, že oni to mají uplně stejně,“ dodal.

„Je to zápas mezi dvěma posledními šampiony a očekávání jsou obrovská,“ přiznal na předzápasové tiskové konferenci kouč Citizens Pep Guardiola. Jeho svěřencům se vstup do ligy příliš nevydařil, ze šesti úvodních utkání slavili vítezství jen třikrát a s jedenácti body jsou až dvanáctí. Přesto podle něj nebude utkání tak klíčové jako v minulých sezónách. „V sázce jsou tři body jako v každém jiném duelu, rozhodně se nic nerozhodne, sezona bude ještě dlouhá, přiznal.

Citizens sice v domácím prostředí proti Liverpoolu prohráli naposledy před pěti lety, avšak stejně jako v dalších duelech jim bude vinou opatření proti koronaviru chybět podpora fanoušků. „My, a určitě i soupeř, bychom si přáli, aby fanoušci mohli být přímo na stadionu, ale to samozřejmě v dnešní době nejde,“ ví Guardiola.

Letošní ročník nelze s loňským vůbec srovnávat, ví Klopp

„Je mezi námi obrovský rivalita. Moc se na vzájemné střetnutí těšíme a věří, že oni také,“ přiznala největší útočná hvězda hostů Mohamed Salah. Na utkání se těší i kouč Liverpoolu Jurgen Klopp, tomu však bude chybět jak dlouhodobě zraněný Vigril Van Dijk, tak Thiago Alcantara a Fabinho. „Bude to opravdu velmi těžký zápas. Doufám tedy, že i pro ně,“ usmíval se Klopp.

„Letošní rok úplně jiný, než předchozí ročníky, je náročné cokoli předpovídat a predikovat, vůbec nelze letošní ročník srovnávat s loňskem dodal,“ pokračuje německý stratég. „City jsou jeden z nejtěžších soupěřů, jaké znám. Já si ale takové zápasy užívám, je to skvělá zkušenost,“ dodal. Utkání začíná v 17:30 a přímým přenosem ho vysílá Premier Sport.