Josef Hušbauer má zase jednou nohou nakročeno do Německa

i Foto: blogcagliaricalcio1920.net
                   

To, o čem se doposud pouze spekulovalo, se nyní zřejmě opravdu stává skutečností. SK Slavia Praha po nedávném odchodu Milana Škody do Turecka přichází o další výraznou osobnost ze svých řad. Josef Hušbauer se po neúspěšném jednání s bulharským klubem Levski Sofia a německou Fortunou Düsseldorf nakonec dohodl s Dynamem Drážďany. Se zprávou jako první přispěchal server iSport.cz a následně ji převzala i ostatní česká média včetně toho našeho.

Hušbauer vůbec poprvé okusí druhou německou bundesligu

Devětadvacetiletý záložník z Hradištka se po čas své dosavadní fotbalové kariéry pohyboval víceméně jen v českém prostředí. Jedinou zahraniční výjimku představoval italský klub Cagliari Calcio, za nějž však fotbalista odehrál pouhé tři soutěžní zápasy. Poslední tři roky strávil v barvách pražské Slavie, které výrazně pomohl dosáhnout úspěchů na domácí i mezinárodní scéně. Každé šťastné období jednou končí a proto i Hušbauer dostal od vedení klubu svolení hledat si nové angažmá.

O odchovance konkurenční Sparty údajně stála celá řada zahraničních klubů. Nejprve se jeho jméno mediálně spojovalo s bundesligovým týmem Fortuna Düsseldorf, jenže jednání zkrachovala hned v zárodku. Následně měl prý jednou nohou nakročeno do bulharské soutěže, kde o jeho služby projevila zájem Levski Sofia. Ani tímto směrem se ovšem stěhování nekonalo, dohoda údajně padla na výši požadovaného odstupného.

Server iSport.cz jako první přišel s informací, že Josef Hušbauer má velmi blízko podpisu smlouvy s Dynamem Drážďany, které na rozdíl od Düsseldorfu hrají až druhou nejvyšší ligu v Německu, nicméně jim v tabulce aktuálně patří úplně poslední místo. I tak se ale v životě Hušbauera jedná o zásadní krok kupředu, jelikož hrát v posledním klubu 2. bundesligy je mnohem více, než trávit čas na lavičce náhradníků.

Drážďany prý lákají ještě jednoho českého záložníka

Kromě toho, že Dynamo Drážďany zamýšlí podpis smlouvy s Josefem Hušbauerem, podle zákulisních zdrojů stojí také o dalšího českého hráče. Tím je Ondřej Petrák, jenž aktuálně působí v Norimberku a má za sebou rovněž sešívanou minulost. Hrával totiž za mládežnické výběry, odkud se později probojoval do A týmu.

Na současné adrese ovšem Petrák nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Norimberk jej na podzim nasadil do tří zápasů, takže není divu, že sám fotbalista touží po změně. Setká se nakonec s Hušbauerem v Drážďanech, nebo jednání oběma na poslední chvíli ztroskotají? Jasno by mělo být v řádu několika dnů.

Foto: blogcagliaricalcio1920.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky