José Mourinho vyměnil své přesvědčení za pořádný balík peněz

i Foto: talksport.com
                   

Poměrně rychlá a zajímavá rošáda proběhla uvnitř anglického klubu Tottenham Hotspur. Hlavní trenér Mauricio Pochetti, který se podepsal pod všemi úspěchy posledních let, byl vedením odvolán na základě neuspokojivých výsledků v právě probíhajícím ročníku. Jeho místo ovšem nezůstalo prázdné příliš dlouho. Klub angažoval zkušeného harcovníka José Mourinha, který však kdysi přísahal, že do Tottenhamu nikdy v životě nepůjde. Na svá dřívější slova ovšem rychle zapomněl, když se mu před očima objevil výpočet finančního ohodnocení. Uznejte sami, že to prostě nešlo odmítnout.

Tottenham zažívá opravdu krušné časy, změna přijít musela

Začátek nového ročníku 2019/2020 se Tottenhamu opravdu hrubě nepovedl. Po dvanácti odehraných kolech Premier League má na kontě pouze tři vítězství, která stačí jen na 14. místo tabulky. Tristní je také pohled na posledních pět odehraných zápasů, z nichž fotbalisté ani jednou neodešli jako vítězové. To a nedávná vysoká porážka v rámci základní skupiny Ligy mistrů uštědřená Bayernem Mnichov (zápas skončil výsledkem 2:7) zapříčinilo, že trenér Mauricio Pochetti na lavičce týmu, s nímž v roce 2017 bojoval o titul Premier League a loni málem získal skalp Champions League, definitivně skončil.

Na jeho místo prakticky okamžitě přispěchal náhradník zvučného jména. Do dalších ligových kol i zápasů v evropských soutěží převezme otěže slavný Portugalec José Mourinho, který si novým angažmá přijde na astronomické peníze. Podle zákulisních zdrojů si šestapadesátiletý kouč ročně vydělá bezmála 15 milionů liber, což je v přepočtu na naši měnu asi 448 milionů korun. S tím už se dá žít, nemyslíte? Jedná se o dvojnásobek platu, který v Tottenhamu po dobu čtyř let pobíral jeho předchůdce.

Mourinho pošlapal svá předchozí vyjádření

José Mourinho během své kariéry profesionálního trenéra vystřídal už řadu slavných klubů. Koučoval Porto FC, Real Madrid, Chelse FC, Inter Milán a naposledy také Manchester United, s nímž se koncem minulého roku rozloučil ze stejných důvodů jako Mauricio Pochetti nyní s Tottenhamem. V jednom z rozhovorů tehdy pronesl, že pokud by dostal nabídku trénovat kohouty, v žádném případě by na ni nekývl. Konkrétně řekl:

„Nikdy bych nemohl kývnout na práci v Tottenhamu, na to příliš miluji fanoušky Chelsea.“

Rok se s rokem sešel a výsledek už znáte sami. Vábení peněz bylo zřejmě silnější než nějaké vnitřní pohnutky či láska k jinému londýnskému klubu. Už dnes je jisté, že fanoušci Chelsea mu tuto „zradu“ jen tak neodpustí a když dojde ke vzájemnému měření sil, čekají na Mourinha ostré pokřiky z hlediště.

Vedení Tottenhamu si však jeho příchod chválí, což potvrzují slova předsedy Daniela Levyho:

„José je jedním z nejúspěšnějších trenérů v historii fotbalu. Má bohaté zkušenosti z mnoha významných klubů, dokáže inspirovat hráče a navíc je dokonalým taktikem. Získal trofeje v každém klubu, který trénoval. Věříme, že do mužstva přinese energii a víru.“

Foto: talksport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?