José Mourinho vyfasoval žlutou kartu za špehování

Foto: businessinsider.com

Portugalský trenér ve službách Tottenhamu Spurs se znovu předvedl. Během ligového zápasu na půdě Southamptonu neudržel nervy na uzdě a vnikl do prostoru domácích. Bohužel pro něj tak učinil ve chvíli, kdy trenér „Saints“ zrovna nahlížel do svých připravených poznámek, takže to na první pohled vypadalo, že se Mourinho vydal zkoumat taktiku soupeře. Zcela po právu tak zápas skončil prohrou hostů a také žlutou kartou pro hlavního kouče, jenž se nechal unést emocemi.

Mourinho se po dlouhé době projevil

Když šestapadesátiletý José Mourinho přicházel jako trenérská posila do klubu Tottenham Spurs, mnozí jej během úvodních zápasů nepoznávali. Jindy emotivní kouč působil klidně a vyrovnaně, ba dokonce jako zkrocený beránek. Jenže s úderem Nového roku se zase vrátil do starých kolejí, což dokázal zápas na půdě Southamptonu, během kterého neudržel nervy na uzdě a zcela po právu inkasoval žlutou kartu za nesportovní chování. Co se vlastně přihodilo?

Mourinho nekontrolovatelně vybuchl necelých patnáct minut před koncem utkání. V té době jeho svěřenci stále pohrávali 1:0 a nedařilo se jim prakticky nic, do čeho se pustili. Rozhodčí jim nejprve neuznali vyrovnávací branku Harryho Kanea kvůli nepatrnému ofsajdu, hvězdný útočník vzápětí vystřídal kvůli svalovým potížím.

Fenomenální kouč se následně rozběhl na lavičku Southamptonu, kde hodlal od plic vyčinit tamnímu realizačnímu týmu. Jenže si pro tento krok vybral krajně nevhodnou dobu. Trenér domácích totiž v danou chvíli třímal v rukou poznámkový blok, ve kterém měl poznamenané taktické pokyny. Hlavní arbitr se tedy právem domníval, že Mourinho špehuje svého soupeře a udělil mu zaslouženou žlutou kartu.

Portugalec po zápase kritizoval rozhodčí i systém VAR

José Mourinho na tiskové konferenci po zápase sice přiznal, že žlutou kartu dostal spravedlivě, nicméně k danému výroku ještě připojil komentář sobě vlastní. Vzhledem k jeho vulgárnímu charakteru jej v tomto článku bohužel nemůžeme zmínit. Co ale vypíchneme, je Portugalcův názor na systém VAR, jenž je v Anglii stejně jako u nás jednou z horkých novinek:

„Ten systém by se neměl nazývat VAR, video asistent rozhodčího, ale VR, tedy videorozhodčí, protože se přesně jako hlavní arbitr chová. Je to zvláštní. Na trávníku vidíte sudí, ale ve skutečnosti jsou to jen asistenti. Zásadní rozhodnutí v zápasech činí lidé v kancelářích.“

Mourinho se dále zastal svých svěřenců a naopak zkritizoval hráče Southamptonu, kteří útlé vedení držely za každou cenu. Postěžoval si také na pomocný personál na tamním stadionu:

„Druhá půle byla opravdu těžká. Vedli, bránili v deseti, byli hodně agresivní, hodně faulovali  a podavači míčů jsou opravdu dobří ve zdržování hry. Skoro se nehrálo. Pak si navíc Harry Kane zranil si zadní část stehna, to je vždycky nepříjemné. Podrobnější informace momentálně nemám.“

Foto: businessinsider.com