Jízdní řád fotbalové reprezentace pro podzimní sezonu

Zdroj obrázku: uefa.com

Začátek léta měl být pro fotbalové fanoušky ve znamení Evropského šampionátu. Celosvětová epidemie koronaviru ale vše změnila a my si na EURO budeme muset počkat do příštího roku. O to více budou jistě sledované podzimní reprezentační zápasy. Co konkrétně čeká v tomto období na českou reprezentaci?

Liga národů a kosmetické změny v jejím rozpisu

Česká republika bude v historicky druhém ročníku Ligy národů hrát ve skupině B2, společně se Slovenskem, Skotskem a Izraelem. Pikantní je, že právě Skotsko a Izrael budou s Norskem a Srbskem bojovat také v play-off o poslední volné místo v naší skupině na Mistrovství Evropy 2021.

Právě play-off o evropský šampionát způsobilo, že původní rozpis reprezentačních zápasů se musel lehce změnit. Jarní přerušení fotbalových soutěží a kvalifikací způsobilo, že odloženo bylo i zmíněné play-off. Hrát se bude na podzim a kvůli tomu bylo třeba do jisté míry „překopat“ i jízdní řád Ligy národů.

Zdroj obrázku: fifa.com

Rozpis zápasů

Sezona začne pro tým Jaroslava Šilhavého 4. září (pátek) na Slovensku. O tři dny později, 7. září v pondělí, čeká Českou republiku doma Skotsko. V termínech 11. a 14. září odehrajeme zápasy v Izraeli a ve Skotsku. Domácí dvojzápas 15. a 18. listopadu s Izraelem a Slovenskem zakončí reprezentační podzim.

V říjnových a listopadových reprezentačních oknech odehrají týmy, které nebudou bojovat v play-off o EURO také přípravné duely, pro které však ještě česká reprezentace nemá určeny soupeře. Jednání vede fotbalový svaz s Rakouskem.

Na opětovný rozjezd reprezentačního fotbalového kolotoče se těší všichni, nezbývá než doufat, že jeho průběh nepokazí návrat epidemie a s ním spojené restrikce.