Jindřich Trpišovský si vysloužil smlouvu na další dva roky

Foto: idnes.cz

Trenérský čaroděj nejen uplynulého ročníku Fortuna ligy Jindřich Trpišovský je pro klub SK Slavia Praha skutečně důležitým článkem celého úspěchu. Nebýt jeho taktické přípravy, Pražané by jen těžko zvládli ovládnout všechny domácí soutěže a předvést skvělý fotbal také v rámci evropských pohárů. Proto není divu, že se vedení v čele s Jaroslavem Tvrdíkem rozhodlo pojistit si služby hlavního kouče ještě na dva další roky dopředu. Novou smlouvu Trpišovský podepsal bezprostředně po triumfu mezi ligovými trenéry na Galavečeru Ligové fotbalové asociace. Jaký úkol před ním nyní stojí? Rozhodně nebude mít jednoduchou pozici.

Trpišovského čeká sezóna pravdy

O kvalitách Jindřicha Trpišovského by si jen málokterý fotbalový odborník dovolil pochybovat. Po úspěšném angažmá ve Slovanu Liberec, s nímž kromě atraktivního herního projevu dosáhl také třetího místa v tuzemských vodách a dvou postupů do základní skupiny Evropské ligy, se předvedl také na Slavii a výčet jeho triumfů opravdu stojí za to. Titul pro mistra Fortuna ligy, absolutní vítězství v MOL Cupu, postup do čtvrtfinále Evropské ligy mluví za vše. Slavia získala český double, což se jí povedlo po dlouhých 77 letech. Stala se nejofenzivnějším klubem domácí nejvyšší soutěže, když nastřílela 79 branek, zároveň také nejméně branek (29)  inkasovala.

Třiačtyřicetiletému koučovi s ikonickou kšiltovkou na hlavě se zatím zkrátka podařilo všechno, na co sáhl. Nyní se před ním ovšem otevírají dveře výzvě, kterou dosud nezažil. Dosáhnout s týmem letošních úspěchů rozhodně nebylo jednoduchým úkolem, ještě mnohem těžší ale bude na skvělé výsledky navázat i v ročníku následujícím.

Ostatní kluby budou chtít královnu z Prahy sesadit

Na úřadujícího mistra Fortuna ligy v příštím roce čeká Liga mistrů, případně opět Evropská liga, pokud by v první fázi evropských pohárů neuspěl. Ani na tuzemské scéně nebude mít Slavia jednoduchou pozici, protože proti její obhajobě titulu bude stát lačná Sparta Praha v novém kabátě a také obměněná sestava Viktorie Plzeň. O pozornost si výrazně říká také Jablonec vedený Petrem Radou či mladoboleslavská mašina s nejlepším střelcem v historii české nejvyšší soutěže Nikolajem Komličenkem. Samozřejmě mohou překvapit i ostatní prvoligové celky.

Ve prospěch Trpišovského a Slavie letos hrála samozřejmě i silná hráčská základna. Fotbalisté jako Tomáše Souček, Simon Deli, Michael Ngadeu nebo Josef Hušbauer naprosto zastínili téměř veškerou ligovou konkurenci a vyrovnali se i svým evropským protivníkům. Také střídačka v čele s Miroslavem Stochem, Milanem Škodou či Jaromír Zmrhalem vypadala opravdu zajímavě. Je ale otázkou, jestli všichni plejeři budou chtít v klubu zůstat. O některých se již dnes hlasitě hovoří v souvislosti s možným přesunem do zahraničí. Až letní přestupové okénko nám odkryje podrobnosti, co se týče budoucnosti největších tahounů Sešívaných. Stejně jako příští sezóna teprve ukáže, jestli Jindřich Trpišovský obhájí své místo na výsluní ligových trenérů.

Foto: iDnes.cz