Je nejstarší v lize a stále bude hrát. Smlouvu prodloužil v Opavě

Zdroj fotografie: footballticketnet.com

Pokud budeme tvořit žebříček nejstarších hráčů naší ligy, bude na jejím vrcholu Pavel Zavadil hrající za Opavu. A s kariérou rozhodně končit nehodlá. Tento záložník se svým týmem prodloužil smlouvu.

Že se dá hrát fotbal i ve vyšším věku, to potvrzuje celá řada hráčů jak ve světě, tak i u nás. V případě naší ligy je to Pavel Zavadil, hrající za Opavu. Pokud by si někdo myslel, že s fotbalem už sekne a ukončí svou kariéru, není tomu tak. Aktuálně došlo k prodloužení jeho smlouvy.

Zajímavá hráčská statistika

Pavel Zavadil má poměrně zajímavou statistiku, pokud jde o působení v naší lize. Záložník, kterému je 42 let, v rámci naší fotbalové ligy odehrál již celkem 263 utkání. Na svém postu záložníka se zasloužil o to, že vstřelil celkem 29 branek a na celkem 36 branek dokázal i přihrát.

Zdroj fotografie: fctables.com

Navíc během své kariéry vystřídal i řadu zajímavých klubů. Pokud ještě zůstaneme v naší lize, nelze opomenout jeho působení ve Spartě, se kterou má také mistrovský titul. Pro něho jediný v kariéře. Dále však působil třeba v izraelském klubu Maccabi Haifa. Letošní ještě zatím nedohranou sezonu odehrál v Opavě, kde nastoupil osmnáctkrát a vstřelil jednu branku.

Smlouva s dodatkem

Pavel Zavadil jako nejstarší hráč naší ligy prodloužil smlouvu v Opavě, a to o další rok. A je otázkou, zda to bude už rok poslední, nebo má v plánu pokračovat i nadále. Pokud jde o jeho fotbalové zkušenosti, rozhodně ho lze řadit mezi platné hráče, kteří umí dobře řídit hru a zahrávat standardní situace. Podle vyjádření lidí z klubu je stále velkým přínosem, je zkušeným hráčem a ti mladší se od něho mohou i mnoho věcí naučit. A i přes svůj věk rozhodně nijak nezaostává za ostatními členy týmu.

Zdroj fotografie: engnews24h.com

Pokud by se snad už rozhodl, že příští sezona bude tím posledním rokem, má jistotu, že v Opavě bude i nadále. To proto, že součástí jeho smlouvy je i dodatek, že po ukončení své hráčské kariéry bude moci v klubu i nadále působit. Nikoliv jako hráč, ale na jiné pozici. Je vidět, že o něj Opava stojí nejenom jako hráče a že Zavadil má k tomuto týmu ji určitý vztah.