Jaromír Blažek promluvil o Spartě: Po Stavangeru jsem řekl, že už na ně nejdu. Byl jsem z toho úplně vyřízený

Když se brankářské ikoně něco nelíbí, nebojí se to naplno říct. Co si Jaromír Blažek myslí o práci Tomáše Rosického a kdo by podle něj měl trénovat Spartu?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Patří mezi klubové legendy. Se Spartou šestkrát vyhrál český titul, třikrát slavil triumf v domácím poháru a jednou v superpoháru. V dresu Letenských také odchytal 25 zápasů Ligy mistrů.Sparta mi dala možnost, že jsem si mohl zahrát na nejhezčím stadionu u nás, že jsem si mohl zahrát evropské poháry, že jsem mohl vyhrát ligu,“ řekl pro Sparťanské noviny Jaromír Blažek, který považuje působení na Letné za nejlepší angažmá ze své bohaté kariéry.

Blažek: Řekl jsem, že už na ně nejdu

Gólmanovi, který má na kontě více než tři stovky odchytaných zápasů za Spartu, se na současné trápení týmu nekouká snadno. Bez okolků v podcastu přiznal, že se mu výkony týmu nelíbí. Na vlastní oči sledoval letní pohárovou bídu a vypadnutí s Vikingem Stavangur.

iZdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

„Byl jsem na obou zápasech. Sparta mě pozvala i na výjezd. Po skončení zápasu jsem řekl, že už na ně nejdu. Byl jsem z toho úplně vyřízený. A pak se člověk dočte anebo to na něj působí, jako že se vlastně nic nestalo, můžeme se teď soustředit na ligu… Já říkám: Hoši, to je průser jako kráva nehrát celý rok poháry. Kde se to ti kluci mají učit?“ promluvil na rovinu Blažek

Kdo by měl trénovat Spartu?

Bývalý reprezentant není přesvědčený o tom, že zahraniční trenér je pro Spartu tou správnou cestou. „Kdo sem přijde trénovat ze zahraničí, asi to úplná pecka nebude. V těchto těžkých dobách by měl Spartu trénovat někdo, kdo k ní má vztah a komu na ní záleží. Neříkám, že Brian Priske je špatný trenér, ale je prostě odjinud. Budu mu držet palce, ať se ta jeho nastavená cesta vydaří a ať to celé otočí,“ zmínil Jaromír Blažek. Vyjádřil se i na adresu Tomáše Rosického.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Co si tedy gólman myslí o sportovním řediteli Sparty? „Tomáš je kamarád a bývalý spoluhráč, známe se dlouho. Držel jsem mu palce, ale prostě můj názor je, že toto asi není pozice pro něj. Sednout si po kariéře hned do nejvyšší funkce ve Spartě, co se týče sportovního úseku, já bych si to netroufl. Proti Tomášovi nic nemám, jen si myslím, že to není ideální,“ je přesvědčený Blažek a dodal, že prostředí v českém fotbalu je hodně specifické.

Nebýt problémů s policií…

Na otázku, jestli je v českém rybníku štika, která by mohla Rosického nahradit, odpověděl Jaromír Blažek v hypotetické rovině. Jméno, které vytáhl z rukávu, možná překvapí. „Když jsem přišel do Sparty, tak tu sportovní úsek vedl pan Pelta a můžu říct, že nebyl problém. Ať je, jaký je. Má za sebou spoustu zkušeností. Táhne si za sebou kouli na noze v podobě problémů s policií, pokud by toto nebylo, tak já bych s tím neměl problém,“ odpověděl a zdůraznil, že by Pelta byl přijatelný, jen v případě, kdyby neměl oplétačky s policií.

Populární Bláža se vyjádřil i ke dvěma letním posilám. Tuší, proč se zatím střelecky nedaří Janu Kuchtovi. „Je to tím, že nemá ten kvalitní servis, na který byl zvyklý ve Slavii. Kdyby ho měl, tak by góly dával,“ je přesvědčený gólman, který v minulosti chytal kromě Sparty i za Slavii, Bohemians, Žižkov a má zkušenosti také z německé Bundesligy (Norimberk).

Když nemáš natrénováno, jsi bez šance

A proč podle Blažka nezáří reprezentant Jakub Jankto? „On neměl přípravu (byl zraněný a Getafe se ho chtělo zbavit). A to mluví za vše. Pokud nejsi na sezónu kvalitně připravený, tak můžeš zahrát jednou, ale šestkrát už ne, protože to fyzicky nejde. Fotbalista je určitě dobrý, ale když nemáš natrénováno, tak v té naší lize, která je jedna z fyzicky nejnáročnějších v Evropě, prostě nemáš šanci,“ připomněl rodák z Brna.

Gólman, který na konci roku oslaví padesáté narozeniny, také prozradil, co si myslí o pyrotechnice na fotbalových zápasech. „Hezky to vypadá. Nevadí mi to, proč by mělo? Tedy pokud mi to nebouchne za zadkem. Když si ale počkají, až chytám pod naším kotlem a začnou házet dýmovnice, říkám si: Ty vole, proč to neděláte v první půli, já tady v tom pak musím pracovat,“ poznamenal s úsměvem Blažek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel