Jaromír Blažek při srovnání generací: Leverkusen nebo West Ham už nejsou top kluby

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V dresu pražské Sparty i Slavie slavil dohromady šest mistrovských titulů, zachytal si i v národním týmů nebo bundesligovém Norimberku. Osmačtyřicetiletý brankář Jaromír Blažek, který dodnes patří mezi legendy nejen Letenských, se rozpovídal o rozdílech mezi generacemi a zavzpomínal i na památné utkání o Ligu Mistrů proti Žilině.

Podle názoru osmačtyřicetiletého brankáře, který má i bronzovou medaili z Mistrovství Evropy 2004, je současná generace sice úspěšná, avšak ani zdaleka se neblíží té předchozí. „Za naší generace hrálo velmi hodně spoluhráčů ve velkých a špičkových klubech. Teď sice působí v zahraničí, ale už ne v těch největších mužstvech. Leverkusem, West Ham United… Už to nejsou top kluby,“ naráží pro slovenský web sport.sk na současná působiště Patrika Schicka, Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

(zdroje: David Sedlecký, wikimedia.org)

„Předtím byl Tomáš Rosický v Arsenalu nebo Dortmundu, Petr Čech v Chelsea, Pavel Nedvěd v Juventusu a to bylo trošku něco jiného. To byla moje generace, akorát já jsem tehdy nebyl v zahraničí, ale ve Spartě,“ vzpomíná pro sport.sk. Blažek, který ve 280 utkáních za pražskou Spartu nasbíral rekordních 128 čistých kont vzpomíná i na přímý česko-slovenský souboj o Ligu mistrů před deseti lety.

Letenským se tehdy podařilo dobýt i Lech Poznaň, v záverečném kole však dvakrát prohráli proti Žilině a do milionářské soutěže se nepodívali. Od té doby se už Sparta nikdy do čtvrtého předkola nedostala. „Mělo to pro nás trpkou příchuť. Pro Spartu to byla poslední šance dostat se do Ligy mistrů. Od té doby se to ani jednou nepodařilo, což je smutné,“ konstatoval pro sport.sk.

Brankářskou akademii zastavil koronavirus

Osmatřicetiletý brankář ukončil profesionální kariéru před pěti lety v dresu Vysočiny Jihlava, aktuálně tak předává své řemeslo druhým. Třetí sezónu působí jako mládežnický kouč brankářů v Bohemians 1905, pomáhá i futsalové Spartě. „Aktuálně plánuji rozběhnout svoji brankářskou akademii, ale mám pocit, že se to všechno odloží, přeci jen víme, jaká je momentálně situace ve světě. Bohužel se teď nedá až tak plánovat,“ zakončuje pro sport.sk.