Bývalý kanonýr Slavie Jan Kuchta poprvé od příchodu do Sparty promluvil. Těší se na vizi klub

Ještě na podzim střílel góly za Slavii. Nyní se objeví v dresu jejího historicky největšího rivala. Útočník Jan Kuchta poprvé po příchodu do Sparty promluvil. Proč zamířil na Letnou?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

V mládežnickém věku si vyzkoušel angažmá jak ve Spartě, tak ve Slavii. Nyní si obdobnou kombinaci vyzkouší pětadvacetiletý kanonýr Jan Kuchta také v seniorském fotbale. Bývalý hráč Bohemians 1905, Žižkova, Slovácka, Teplic nebo Slovanu Liberec se totiž po pouhém půlroce v ruském Lokomotivu Moskva vrací do tuzemské nejvyšší soutěže. Nikoli však do Edenu.

Na roční hostování s opcí jej získala Sparta. Letenskou klubovou kasu bude stát samotná výpůjčka milion eur, tedy zhruba 25 milionů korun. Na dalších 100 milionů korun pak vyjde případné aktivování přestupové opce, které by znamenalo trvalý přesun českého reprezentanta na Letnou. Podle zákulisních spekulací se navíc Kuchta stane jedním z nejlépe placených hráčů ligy. Ve Spartě si měsíčně přijde na bezmála 1,5 milionu korun.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Produktivní útočník nyní promluvil o svém přestupu. Rychlonohého kanonýra prý přesvědčila zejména vize klubu. „Vedení Sparty mě oslovilo s tím, že by mělo zájem o mé služby. Líbilo se mi to, co mi nastínili, a proto jsem si vybral právě Spartu,“ uvedl v rozhovoru pro sparťanskou klubovou televizi s tím, že výhodou pro něj bude také částečná znalost kádru. V dresu národního týmu totiž nastupoval hned vedle několika opor letenského klubu.

Kuchta: Těším se na vizi

Samozřejmě to určitá výhoda bude. Třeba s Kubou Peškem jsem ještě hrál v Liberci. Kluky ze Sparty jsem poznal na srazech národního týmu. Těším se na ně a ze začátku se na ně určitě budu obracet,“ podtrhuje Kuchta, který bude chtít navýšit svou statistiku 110 ligových startů a 37 vstřelených branek. Zároveň přiznal, že nový trenér Sparty Brian Priske o něj měl velký zájem již dříve.

Když trénoval Antverpy, tak o mě měl zájem. Vyptávali se na mě a něco proběhlo s mým agentem. Nemám s ním zatím přímo osobní zkušenost, ale vím, že trénoval v Antverpách. To už je ale minulost. Těším se na vizi, s kterou chce jít Sparta do sezóny,“ míní Kuchta jehož největším cílem je sbírat úspěchy. „Chci být hlavně prospěšný pro mančaft a předvádět výkony, jakými jsem se prezentoval v uplynulém půlroce nebo třeba v nároďáku,“ zakončil.

Bude Jan Kuchta nejlepším střelcem Sparty v novém ročníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články