Nabídka Slovácka? Snadné rozhodování, přiznala posila naposledy působící v Baníku

Naposledy působil v ostravském Baníku, nyní se přesouvá do 120 kilometrů vzdáleného Uherského Hradiště. Tamní Slovácko získalo novou posilu.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Ještě na startu nového ročníku věřil, že po boku Pavla Vrby zažije novou éru ostravského Baníku. Po konci zkušeného stratéga se však asistent trenéra Jan Baránek rozhodl vyzkoušet novou výzvu. Devětadvacetiletý bývalý stoper, který musel kariéru ukončit před pěti lety vinou zranění kolene, nyní bude působit v Uherském Hradišti. Jako svého asistenta si ho totiž vyhlédl trenér Martin Svědík.

Že mi Martin Svědík zavolá, jsem vůbec nečekal,“ přiznal na stránkách klubu Baránek. „Pro mě bylo rozhodování jednoduché. První věcí byl fakt, že mě Martin Svědík v minulosti trénoval. Na to období vzpomínám moc rád. A když se podívám na jeho trenérskou kariéru, tak je úspěšná, což já chci taky. Pracovat po jeho boku pro mě může být velice přínosné. Na spolupráci s ním se nesmírně těším,“ doplňuje někdejší Talent roku.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Bývalý asistent Luboše Kozla, Ondřeje Smetany a Tomáše Galáska se po třech letech v Ostravě těší také na změnu prostředí. „Těšil jsem se i na to prostředí. Taťka se v Uherském Hradišti narodil, nějaké kořeny a rodinu tady mám. Babička pochází z Jarošova, takže ještě nějaké tetičky tady jsou,“ dodal s úsměvem bývalý mládežnický reprezentant, který si zahrál za Baník Ostrava a Viktorii Plzeň.

Baránek: Nechci nic měnit

Baránek by měl do trenérského štábu Slovácka přinést svěží vítr. „Já chci být nápomocný při tréninkovém procesu, při zápasech. Nic měnit nechci. Nastavené je to dobře. V Ostravě jsem byl zvyklý pracovat s mladými kluky, kterým jsem se snažil radit, povzbudit je, když nenastupovali pravidelně. Chtěl jsem, aby i když nehráli, makali pořád naplno, přidávali si a i volný čas obětovali tréninku,“ nastiňuje Baránek své cíle.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Samozřejmostí je podle něj také nutnost pracovat s moderními technologiemi a daty. „Tyto věci jsou součástí fotbalu delší dobu. Teď se to posunuto ještě někam jinam. Důležitá je intenzita, další atributy. Chci se věnovat všemu. Hlavní bude, abychom se v realizačním týmu všichni shodli, poslední slovo však vždycky má hlavní trenér. Chci si však říct svůj názor a být třeba i oponentem,“ zakončil pro klubový web Baránek, který má na svém kontě 77 ligových startů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články