Jakub Brabec promluvil o současném stavu Viktorie Plzeň, působení v Řecku a roli lídra

Po zranění Tomáše Kalase, Ondřeje Čelůstky a Ondřeje Kúdely se připravuje na pozici lídra obrany devětadvacetiletý stoper Jakub Brabec.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Národnímu týmu bude před závěrečným utkáním kvalifikace scházet jak Tomáš Kalas, tak Ondřej Kúdela a Ondřej Čelůstka. Roli lídra ve stoperské dvojici tak musí přijmout devětadvacetiletý stoper Jakub Brabec, který nastoupí proti Estonsku v základní sestavě. „Teď to bude znít možná trošku sebevědomě, ale lídrem jsem už dlouhou dobu. Ať už v jiných týmech, nebo minule a teď v reprezentaci,“ prohlásil na tiskové konferenci.

Takže tuhle pozici přijímám. I kdybych zrovna možná ani nehrál, tak bych se tak cítil,“ prohlásil. „Samozřejmě pro nároďák by asi bylo lepší, kdyby se stoperská dvojice nebo trojice nějak stabilizovala. Je mi líto hráčů, kteří ze zdravotních důvodů nemůžou nastoupit. Víme, jak se cítí, chtějí tady být s námi a pomáhat nám,“ doplňuje bývalý stoper tureckého Rizesporu, Viktorie Plzeň nebo pražské Sparty, který odehrál i celé přípravné utkání proti Kuvajtu.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Na druhou stranu je to zase šance se ukázat, šance hrát za nároďák pro ty ostatní. My jsme tu od toho, abychom byli i na tyhle věci připraveni,“ doplňuje stoper, který od léta patří řeckému Arisu Soluň. „Líbí se mi tam, jsem spokojený. Snažím se moc si to neužívat, naopak to vidím jako velkou výzvu, že se tenhle přestup povedl a angažmá zatím vychází. Zatím vše šlape, jak má,“ doplňuje s tím, že v základní sestavě svého celku ještě nevynechal ani minutu.

Řecko? Kluby mají více finanční, tuší Brabec

Spíš si toho hrozně vážím a snažím se jim důvěru každý zápas vrátit,“ dodává a míní, že nejvyšší soutěž v Řecku je podle něj fyzicky méně náročná než tuzemská. „Jestli bych to srovnat měl, tak je to asi nejblíže podobné Turecku. Kluby tam pracují na bázi vyšších finančních rozpočtů, nacpou to nějakými hvězdami a nějakými skvělými ofenzivními hráči,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

V tomhle je asi hlavní rozdíl. Belgická a česká liga jsou více takticky svázané a za mě o něco fyzicky náročnější. Týmy jsou tam srovnatelnější mezi sebou,“ dodává Brabec, který je stále v kontaktu i se svými bývalými spoluhráči ve Viktorii Plzeň. „K Plzni mám velký vztah, ať už k vedení, trenérům nebo hráčům. Jsem rád, že se jim daří, a přijde mi to i logické,“ uvedl s tím, že tým je pod trenérem Michalem Bílkem poskládaný skvěle.

Plzeň je lepší, tuší

Západočeši se navíc od jeho odchodu výrazně zlepšili. „Zvládají utkání, která jsme třeba předtím nezvládali, když jsem tam byl. Byli jsme herně daleko lepší, ale nedokázali jsme vytěžit výsledky. Jsem rád, že vytvářejí konkurenci Slavii a Spartě. Těším se, jak to bude pokračovat dál,“ prohlásil na adresu svého bývalého celku. Nyní se však musí plně koncentrovat na utkání s Estonskem, které rozhodne o tom, kdo skončí na konečné druhé příčce ve skupině.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“