Jak zbrojí Arsenal na novou sezonu? Třeba pojištěním Davida Luize.

Zdroj obrázku: www.premierleague.com

Výsledkově Arsenal svým příznivcům mnoho radosti nedělá. Po ponižující porážce 3:0 od Manchesteru City z minulé středy přišla v sobotu snad ještě horší, když „Kanonýři“ podlehli Brightonu 2:1. Snad alespoň zprávy o tom, kdo bude jejich dres oblékat příští sezonu zaženou na chvíli chmury příznivců londýnského klubu. Anebo jim je spíš přidají?

David Luiz

Po zmíněném zápase s Manchesterem se na hlavu tohoto brazilského obránce snášela palba kritiky. Není se co divit, jako střídající hráč nejprve „namazal“ na gól Raheemu Sterlingovi, poté zavinil penaltu a nakonec se nechal vyloučit. I přes nepovedený zápas jej ale vedení klubu považuje za důležitého hráče a uzavřelo s ním nový – roční – kontrakt.

Proti prodloužení se v rozhovorech vyslovily i legendy Arsenalu Ray Parlour a Martin Keown, ani to však dohodu neohrozilo a 33 letý Luiz tak bude na Emirates Stadium nastupovat i v sezoně 2020/2021.

Marí a Soares

Španěl Pablo Marí, který byl od zimy v Arsenalu na hostování z brazilského Flamenga, se na Emirates Stadium přesune permanentně. V poslední den okna, kdy mohly kluby proměnit hostování v permanentní přestupy, s ním Arsenal podepsal dlouhodobý kontrakt.

Stejně lze popsat situaci 28 letého Portugalce Cédrica Soarese, který byl v Arsenalu na hostování ze Southamptonu. V soutěžním utkání zatím tento účastník Mistrovství světa 2018 nenastoupil, lze ale očekávat, že právě to se nyní brzy změní.

Zdroj obrázku: www.planetfootball.com

Ceballos

Posledním z hráčů, u nichž v tuto chvíli Arsenal oznámil změny v podobě jejich kontraktů je další Španěl, 23 letý Dani Ceballos. Ten je v Arsenalu na hostování z Realu Madrid a oba kluby se dohodly na prodloužení hostování až do konce sezony 2019/2020.

Výkony Arsenalu v posledních letech jsou zdrojem mnoha vtipů a desáté místo v tabulce Premier League jistě není něco, co by fanoušci viděli rádi. Uvidíme nakolik pomohou oznámené změny k tomu, aby se Arsenal začal posouvat směrem vzhůru, ať již ve zbytku sezony, anebo v průběhu té příští.