Jak vynulovat útok Sparty? Neřeknu, pobavil trenér Plzně Koubek. Letenští odjeli s debaklem

Sparta šlágr v Plzni těžce nezvládla. Viktoria ji sfoukla 4:0. Trenér Koubek po utkání nechtěl prozradit, čím Západočeši vymazali útok lídra.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Šlágr, ve kterém třetí Plzeň změřila síly s vedoucí Spartou, skončil překvapivým debaklem. Lídr odjel ze Štruncových sadů s porážkou 0:4. Pro hráče i fanoušky Viktorie šlo o dokonalý večer. „Určitě, lhal bych, kdybych říkal něco jiného. Je to velké vítězství. Máme z toho radost a je to potvrzení naší výkonnosti. Je to vítězství zasloužené,“ řekl pro klubový web trenér Miroslav Koubek.

Vybroušení taktiky v praxi

Více než půl hodiny šlo o taktické šachy s minimem střel. „Sparta měla lepší vstup do zápasu. My jsme si trošičku potřebovali jako by v praxi vybrousit taktiku. Něco nám zpočátku nefungovalo, co jsme si určili. Postupem času se nám povedlo tyhle mušky vylepšit, ale nebudu konkrétní. Zpočátku jsme nebyli moc na míči, ale pak jsme se dostali na míč a od té chvíle jsme byli lepší,“ uvedl plzeňský trenér v rozhovoru pro O2TV Fotbal.

Tomáš Chorý vstřelil Spartě dva góly.
iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Když byl Miroslav Koubek dotázán na zlomový bod šlágru, zmínil úvodní gól. „První branka Tomáše Chorého před poločasem nám hodně pomohla. To bylo velmi významné. My jsme se uklidnili a Sparta se dostala ještě pod větší tlak, znala výsledek soupeře v boji o titul. To byla naše psychologická výhoda. Ve druhé půli jsme podali dominantní výkon,“ má jasno kouč Viktorie. Plány Sparty utnul druhý gól, který inkasovala krátce po přestávce. V 52. minutě se navíc na Chorém vyfauloval kapitán Krejčí.

Klíč k úspěchu? Neřeknu, pobavil Koubek

Plzeň dokázala vymazat ofenzivní sílu soupeře, Sparta za celý zápas nezaznamenala ani jednu střelu na branku. Co tedy platí na sparťanské útočníky? „Neřeknu, neřeknu. Máme nějakou taktiku,“ smál se do kamery dobře naložený trenér Koubek. „Samozřejmě důslednost a kompaktnost. Když to trošku nakousnu, je tam téma výstupu na ta křídla. To musíte se Spartou zvládnout. Zpočátku se to dařilo méně, pak už více. Tudy vede útočný proud Sparty, to je můj odborný názor a na to jsme byli připravení.“

Domácím vyšel i tah se změnou rozestavení a trojicí středních záložníků. „Byl to záměr. V poslední době jsme hráli 3-4-3. Já se rozhodl pro to dnešní rozestavení na základě analýzy hry Sparty. Myslím si, že náš plán vyšel,“ poznamenal Miroslav Koubek a nezapomněl vyzdvihnout výkon Pavla Šulce, nejlepšího střelce Fortuna ligy. Naprosto rozhodující bylo, že se do sestavy vrátil Pavel Šulc. To je rozdílový hráč a hrál famózně,“ smekl trenér.

Měl by Tomáš Chorý být v nominaci na EURO?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články