Jak to má Petr Čech s penězi? To budete koukat!

                   

Fotbalový brankář Petr Čech před časem definitivně pověsil kopačky na hřebík a vydal se vstříc novým výzvám do vedení klubu, kde strávil podstatnou část své sportovní kariéry a také dosáhl těch největších týmových a osobních úspěchů. V Chelsea se na důležité pozici zatím zabydluje a na svou roli poradce sportovního úseku se velice těší. Ačkoli by se mu výdělky měli kvůli konci s fotbalem snížit, on tuto skutečnost nijak zvlášť nepocítí. Proč? Dlouhodobě totiž vydělané peníze efektivně investuje, čímž zabezpečil sebe i celou svou rodinu na zbytek života. Jakým způsobem se do investic pouští a provádí všechny úkony sám?

Čech si ještě na sklonku své fotbalové éry přišel na obrovský balík peněz

O tom, že ve fotbale létají pro nás běžné lidi neskutečné peníze, nemůže být pochyb. Nedávno to potvrdil také loučící se Petr Čech, který se netají tím, že za uplynulý rok vydělal více než 242 milionů korun hrubého. O něčem takovém se obyčejným smrtelníkům ani nezdá, nicméně právě Čech je zrovna jedním z těch mužů, kteří své bohatství nedávají zbytečně příliš na odiv široké veřejnosti. Co všechno výši jeho příjmů ovlivnilo? Částku sám fotbalista rozebral následovně:

„Co se týká Anglie, je drtivá většina příjmů je plynoucí opravdu z fotbalu. Marketingové příjmy jsou odhadem jen dvacet procent.“

Čech zároveň dodal, že vydělané peníze rozhodně neutrácí jako na běžícím páse (po vzoru některých svých kolegů), ale raději alespoň nějakou část investuje. Pochlubil se, že nějakou finanční částku vložil na burzu, nicméně právě tímto způsobem se v podstatě bojí jakýchkoli větších investic, jelikož se jedná o značně rizikové zacházení. Také dodal, že sám by si s finanční stránkou věci poradit nedokázal, proto mu pomáhají bankéř a také finanční poradce, kterým bezmezně věří a nechá je prakticky manipulovat s penězi dle jejich vlastního uvážení.

Čech to má v hlavě opravdu srovnané

V rozhovoru pro magazín E15 Premium dále uvedl, proč má raději dlouhodobé investice s nižšími výdělky:

„Co se týká financí, jsem hodně konzervativní. Lidé to o mně vědí a já je pořád kontroluji. Radši pracuji na dlouhodobých projektech, než abych hodně rychle vydělal s vysokým rizikem. Nemám to rád. Samozřejmě že dlouhodobé investice nevydělávají tolik, ale na druhou stranu risk, že se něco pokazí, je menší.“

Jelikož si dnes už bývalý sedmatřicetiletý gólman, který má na kontě vítězství v Lize mistrů i Evropské lize, čtyři tituly mistra Premiere League a ještě o jeden skalp více přidal v rámci Anglického poháru, poctivě chrání své soukromí, vyhýbal se odpovědi na otázku, jestli se v oblasti financí někdy spálil. Připustil pouze, že vidina rychlého výdělku v krátkém horizontu je velice lákavá a snadno se stane, že tomuto vábení lidé podlehnou. Máme si to vyložit snad tak, že Čech někdy v minulosti skutečně přišel o velké peníze? To bychom do pana Dokonalého, jak se Čechovi trefně přezdívá, určitě neřekli.

Foto: blakkpepper.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články