Jak si zatím vedou nové tváře Plzně? Žádná sláva to tedy není!

                   

V jednom z posledních článků jsme se zamýšleli nad tím, jestli má nová éra Plzně skutečně potenciál k tomu, aby navázala na tu předchozí. Jelikož měla naše úvaha u čtenářů úspěch, rozhodli jsme se nyní zhodnotit všechny nové „posily“, které do Viktorie během letního přestupového období přišly. A rovnou říkáme, že kritikou rozhodně šetřit nebudeme! Zatím nás o svých kvalitách přesvědčil pouze Lukáš Kalvach, u kterého se nic jiného v podstatě ani nečekalo. Ostatní ale výrazně zaostávají!

Kalvach je spolu s Čermákem budoucností českého fotbalu

Čtyřiadvacetiletý Lukáš Kalvach přicházel do Plzně jako cílená náhrada za Patrika Hrošovského, který v brzké době zamíří na své další zahraniční angažmá do belgického Genku. Jak se zatím ukazuje, právě tento transfer se vedení Viktorie skutečně povedl. Kalvach se zatím kromě ligového duelu s Karvinou objevil ve všech zápasech nového ročníku, vyzkoušel si také kouzlo evropských pohárů a ačkoli zatím střelecky nepřispěl ani jednou, jeho kvalita na středu hřiště bude pro Plzeň v následujících měsících naprosto zásadní. Spolu se zraněným Alešem Čermákem tvoří Kalvach údernou dvojici mladíků, na nichž bude budoucnost Viktorie stát.

Adam Hloušek jako další „důchodce“ na kraji obrany tápe

Viktoriánům bylo v průběhu minulého ročníku vyčítáno, že dává přednost starým hráčům před dravým mládím. Hodně ostré kritiky se dočkal zejména David Limberský, jenž na levé obraně často nestíhal a zavinil několik branek soupeřů. V létě se proto Pavel Vrba rozhlížel po konkurenci na tento pro Plzeň důležitý post. Namísto mladého hráče však přivedl třicetiletého Adama Hlouška, který má nejlepší roky evidentně za sebou. To ostatně potvrdila i některá jeho letošní vystoupení, v nichž byl prakticky nulový směrem dopředu. Rychlostně se vybavený mnohem lépe než jeho kolega, to je ale asi tak všechno.

Ondřej Mihálik jako podpora útoku neuspěl

Po zranění Aleše Čermáka a konci Daniela Koláře se na post podhrotového hráče dostal Ondřej Mihálik. Výsledek? Tři podprůměrné zápasy a následně přesun na levé křídlo, kde ovšem střídal už po prvních pětačtyřiceti minutách! Je mu teprve 22 let a Plzeň jej zkusila využít na pozicích, které vyžadují zkušenost. Tu on ale zatím nemá, takže byl tento tah odsouzený k záhubě již na začátku.

Dominik Janošek zatím také nepřesvědčil

V přípravných zápasech se jednadvacetiletému Dominiku Janoškovi opravdu dařilo. Jenže pak přišel ostrý start ligy a s ním i evropské poháry a on jakoby v hlavě úplně přepnul. V zakončení dokáže být mnohem jistější, než poslední týdny předvádí. Doufejme, že se vzpamatuje a dostane co nevidět zase šanci.

Christián Herc byl omyl

Dvacetiletý slovenský mladík byl při příchodu do Plzně přirovnáván k Patriku Hrošovskému. Ti, kdo ovšem tato slova vypouštěli z úst, se dnes musejí chytat za hlavu. Herc se zatím v A-týmu Viktorie ani jednou neobjevil, což u Pavla Vrby prakticky znamená, že s ním nadále nepočítá. Záložník odehrál pouze jeden zápas za tamní rezervu, to mu příliš velké naděje do budoucna nedává. Dvouleté hostování zřejmě skončí mnohem dříve, než se původně plánovalo…

Foto: bookmaker-ratings.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články