Stále vzpomínám na Stancia, přiznal Trpišovský. Jak se rumunskému záložníkovi daří v Číně? Agentka jej chce opět prodat

Šest měsíců uplynulo od přestupu rumunského středopolaře Nicolae Stancia z pražské Slavie do čínského Wuhan Three Towns. Jak se výrazné osobnosti tuzemské ligy v Číně daří?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nico byl výjimečný hráč, takový v lize dlouho nebude,“ zavzpomínal na rumunského reprezentanta před utkání s Kluží trenér Jindřich Trpišovský. „Měli jsme spolu speciální vztah. Po jeho odchodu neuplynul týden, kdybych si na ně nevzpomněl. Byl to skvělý kluk, Slavii pořád sleduje, jsme hodně v kontaktu. Je to jeden z nejlepších hráčů, které jsem v kariéře trénoval,“ doplnil na adresu devětadvacetiletého záložníka.

Stanciu přestoupil z Edenu v březnu loňského roku, kdy za něj čínský celek Wuhan Three Towns zaplatil bezmála 100 milionů korun. Od té doby tamní Super League doslova září. Pod trenérem Pedrem Morillou se stal klíčovým hráčem základní sestavy a pravidelně sbírá góly a asistence. V patnácti utkáních nasázel sedm branek, na dalších sedm přihrál a je výraznou měrou pomohl k aktuálně první příčce Wuhanu Three Towns v ligové tabulce.

iZdroj fotografie: Reuters

Pro celek z provincie Hubei jde přitom o premiérovou sezónu mezi čínskou elitou po postupu z druhé ligy. Mužstvo je složené z drtivé většiny čínských hráčů, které doplňuje čtveřice Brazilců v podobě ofenzivních es Ademilsona, Marcãa a Davidsona spolu se stoperem Wallacem. Klíčovou postavou mužstva je však právě Stanciu, což se ukázalo také v reprezentační přestávce, kdy byl uvolněný hrát za národní tým.

Stanciu jako klíčový hráč

Wuhan Three Towns, který do té doby ztratil pouhé dva body, při Stanciově absenci ze čtyř utkání vyválčil pouhé čtyři body. Navíc si připsal vůbec první dvě porážky v ročníku. Bývalý hráč pražské Sparty, saudskoarabského Al Ahli, belgického Anderlechtu a FCSB by se však měl vrátit na trávníky již nadcházejícím kole a dostane tak šanci opět vrátit svůj celek na vítěznou vlnu.

iZdroj fotografie: Wuhan Three Towns FC

O skvělé formě rumunského záložníka před časem promluvila také jeho agentka Anamaria Prodan, který tuší, že bude Stanciovi hledat brzy nové angažmá. „Mám za něj velkou radost. Jeho forma a fotbalový vývoj v Číně mě nejspíš brzy přiměje hledat pro něj opět nový tým. Možný dříve, než si všichni mysleli. Osobně si myslím, že pokud budou jeho výkony pokračovat je jeho přestup do lepší ligy nevyhnutelný,“ uvedla pro server PlaySport.ro.

Stanciu: Wuhan je zvláštní město

Sám Stanciu si však na svůj život v Číně zvyknul. „Wuhan má třináct milionů obyvatel, je to obrovské město. Vždycky mě překvapí, když čekám na semaforech a vidím obrovské množství lidí na koloběžkách. Nic podobného jsem nezažil. Wuhan je v tomto opravdu zvláštní město, ale mám ho rád a přizpůsobil jsem se mu,“ uvedl v rozhovoru pro FRF TV.

Měl by se Stanciu vrátit do Edenu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články