Jak se daří fotbalistům, kteří v létě opustili Slavii

i Foto: transfermarkt.com
                   

Bezprostředně poté, co se začala slávistická družina pod vedením Jindřicha Trpišovského dostávat do povědomí evropských velkoklubů, samozřejmě stoupl i zájem o hráče z jejího širokého kádru. V průběhu minulého léta sešívané šiky opustilo hned několik fotbalistů, kteří zamířili sbírat zkušenosti do ciziny. Jak si na nových adresách zatím vedou? Někteří se uvedli skvěle, jiní zas poměrně tápou.

Alex Král

Mladičký záložník Alex Král se stal v létě díky přestupu do ruského Spartaku Moskva druhým nejdražším hráčem v historii české nejvyšší soutěže. Překonat se jej povedlo už jen Tomáši Rosickému. Nové angažmá pro něj začalo skvěle, pravidelně se dostával do sestavy. Pak sice nastal na krátký čas útlum, ale nyní už se zase všechno nese v ryze pozitivním duchu. Kolem jednadvacetiletého fotbalisty navíc krouží slavné kluby z anglické Premier League, takže je otázkou, zda-li nahozenou udičku využije a posune se v kariéře ještě o kousek dál.

Miroslav Stoch

Zlaté časy Miroslava Stocha jsou zřejmě definitivně minulostí. Do Slavie před dvěma lety přicházel jako obrovská posila záložních řad, postupně ovšem vypadl ze základní jedenáctky a nakonec nastupoval už jen coby střídající hráč. Rozhodl se proto změnit působiště, odešel do známého prostředí PAOK Soluň. Bohužel si ale připsal jen tři ligové starty a netuší, jestli o jeho služby bude klub i nadále stát.

Jaromír Zmrhal

Šestadvacetiletý Jaromír Zmrhal je jediným kovaným Slávistou, který v průběhu minulého léta změnil barvy a odešel do zahraničí. Konečnou adresou se pro něj stala italská Brescia, kde se sešel například s Alešem Matějů a Mariem Balotellim. Ze zmíněné trojice se zatím na hřišti ukazuje nejméně. Na kontě má jen 92 odehraných minut, které rozměnil do šesti ligových zápasů. Na jeho první zahraniční štaci mu zřejmě pšenka nepokvete.

Simon Deli

Nyní se plynule dostáváme ke dvojici afrických stoperů, kteří léta patřili k základní stavební kameny slávistické sestavy. V létě ovšem oba dva změnili barvy. Zejména loučení se Simonem Delim, který Jaroslava Tvrdíka označil za fotbalového otce, bylo ohromně dojemné. Rodák z Pobřeží Slonoviny zamířil do belgických Brugg, kde si vypracoval nálepku jednoho z nejlepších ligových obránců. Nastoupil do 18 podzimních zápasů a připsal si dokonce jednu branku. I na jaře má dostatek herní praxe jistý.

Michael Ngadeu

Emotivní loučení s Edenem zažil i kamerunský stoper Michael Ngadeu, avšak z úplně jiných důvodů. Svůj odchod totiž s vedením klubu nijak nekonzultoval, prostě se jednoho dne sebral a odletěl do Belgie. Posílil Gent, v jehož službách si zatím vede opravdu znamenitě. V Jupiter Pro League odehrál 21 zápasů, vstřelil tři branky a pět startů si připsal i v rámci Evropské ligy. Pokud vydrží pokračovat v nastoleném trendu, bude jeho kariéra stoupat ještě mnohem výš.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články