Jablonec v pohárech končí, Dunajská Streda mu nadělila pět branek. Jsem hodně zklamaný, přiznal Rada

Marko Divković překonává golmana Jana Hanuše. (zdroj: facebook.com/fcdac)

Fotbalisté Jablonce si v letošní sezóně evropské poháry nezahrají. Přesto, že zápas dovedly do prodloužení, z postupu se raduje DAC Dunajská Streda. Ta v dvěma brankami v závěru převážila misky vah na svou stranu a po výhře 5:3 v soutěži pokračuje. „Dát tři branky venku, to by měl takhle zkušený tým už dovést do konce. Jsem hodně zklamaný z individuálních chyb,“ přiznal po utkání pro klubový web trenér Jablonce Petr Rada.

Slovenský celek přitom vstoupil do utkání lépe. Už po šesti minutách se prosadil chorvatský kanonýr ve službách DACu Marko Divković. Jablonec pak oživil hru a odměnou mu byl vyrovnávací gól. Střelu Tomáše Ladry tečoval před bránou Jaroslav Zelený. „Vyrovnali jsme šťastnou tečovanou brankou a tím jsme se vrátili zpátky do zápasu. Pak to bylo z naší strany slušné,“ hodnotil Rada pro fkjablonec.cz

(zdroj: facebook.com/fcdac)

Po poločase se dostali do vedení zelenobílí. Lob Tomáše Čvančary doklepl do sítě slovenský útočník Ivan Schranz. Jablonečtí se ale radovali z vedení jen osm minut. Po přečíslení přidal dvou druhou branku v utkání Divković. Svěřenci Petra Rady však dostali další šanci jít do vedení. Po ruce Dominika Kružliaka nařídil rozhodčí Di Bello pokutový kop, který bez problémů proměnil Schranz.

Prodloužení v režii DACu

Dunajská Streda si vytvářela v závěru tlak, který vyvrcholil vyrovnávací brankou po chybě golmana Hanuše z nohy Iona Nicolaescu. Utkání se dostalo do prodloužení, kde jasně dominovali domácí. Nejprve v 96. minutě skóroval opět Nicolaescu, pojišťující branku přidal pak ve 114. minutě panamský reprezentant Eric Davies.

„Máme ale natolik zkušený tým, že bychom se z toho měli dokázat oklepat, zkušení hráči by si s tím měli poradit. Dnes rozhodly individuální chyby. Dlouho o dnešní porážce ale přemýšlet nemůžeme, rozebereme si to, ale musíme být hodně na špičkách. Mám trochu strach, aby se to na nás neprojevilo v následujících ligových zápasech,“ přiznal.

Hořká premiéra

Zklamání neskrýval ani záložník Jakub Martinec, který zažil svou evropskou premiéru. „Když jsme dali na 2:1 a pak zase na 3:2, tak máte v hlavách, že nesmíte dostat gól. Myslíte na to, že to ubráníte, když už jste to takhle dokázali otočili. Těžko se to hodnotí, takovéto zápasy prostě musíme zvládat, jestli chceme jít dát. Je to špatné,“ řekl.

Jablonečtí si mohou spravit chuť již v pondělí, kdy na v Lokotrans Aréně vyzvou Mladou Boleslav. Utkání začíná od 18:00 a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.