Jablonec si poradil s Žilinou a má nakročeno do pohárové Evropy. Ani jsme si v kabině nezařvali, uklidňuje Kratochvíl

Poločas z říše snů za sebou mají fotbalisté Jablonce, kteří si v úvodním zápase předkola Evropské konferenční ligy poradili se slovenskou Žilinou. Severočeši se v první půli trefili hned čtyřikrát a po konečném výsledku 5:1 mají výrazně nakročeno do pohárové Evropy.

i Zdroj fotografie: Reuters

Jablonec šel do vedení již po deseti minutách hry, kdy si na přímý kop Václava Pilaře naskočil Miloš Kratochvíl a otevřel skóre. Pětadvacetiletý záložník se radoval podruhé o dvanáct minut později, kdy se nejlépe zorientoval ve vápně a přesnou ranou poslal Severočechy do dvoubrankového vedení. Gólový koncert na jablonecké Střelnici však nebyl u konce.

Ve 41. minutě vybídnul Libor Holík osamoceného Martina Doležala, který se také nemýlil. Severočeši přesto nepolevili a v nastavení prvního poločasu přidali branku číslo čtyři. Po přihrávce Jana Kroba se prosadil první brankou v ročníku Jakub Považanec. Žilina však zdánlivě ztracené utkání nevzdávala a ve druhé půli se jí podařilo snížit. V 75. minutě překonal jabloneckou obranu Taofiq Jibril.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Poslední slovo přesto patřilo domácím. V 90. minutě si na centr Jana Kroba naskočil Jakub Martinec a přesnou hlavičkou přidal pátou branku. Jsem spokojený s vítězstvím, ale jsme v půlce cesty. „V prvním poločase jsme hráli velice dobře. Pak jsme měli pasáž, kdy byl soupeř trochu aktivnější a tam jsme inkasovali branku. Střídáním jsme se z toho dostali a pátou brankou to dotáhli do vítězného konce. Co nás předtím trápilo, dneska nám vyšlo,” hodnotil trenér Petr Rada.

Žilina to nesložila ani za stavu 0:4 a snažila se dál. Hráči vědí, o co teď jde. Za týden budeme hrát na umělé trávě. Bude to nepříjemné. Ještě to bude hodně těžká cesta,“ ví zkušený kouč. I proto podle střelce Miloše Kratochvíla oslavy v kabině neprobíhaly. „My jsme si teď ani po zápase nezařvali, protože víme, že jsme v půlce a takto to i bereme. Ten výsledek je krásnej. Jedeme tam, budeme hrát na umělce, kde jsou oni ještě o třídu lepší. Určitě to tam bude ještě těžký zápas,” tuší.

Severočechy však nejdříve čeká ještě víkendové kolo, o druhé ligové vítězství totiž budou bojovat proti Slovácku.

zdroj: fkjablonec.cz, transfermarkt.com, livesport.cz