Pelta získal na hostování z Belgie posilu. Jablonec bude tahat z bryndy důrazný stoper

Fotbalový Jablonec hlásí příchod nové posily. Kádr trenéra Davida Horejše posílí třiadvacetiletý stoper z belgického Eupenu.

i Zdroj fotografie: FK Jablonec
                   

Nelichotivé období má za sebou fotbalový Jablonec. Svěřenci trenéra Davida Horejše se na podzim protrápili ke čtrnáctému místu. Ke vzestupu by měla přispět nová posila, kterou šéf klubu Miroslav Pelta ulovil v belgické nejvyšší soutěži. Po pouhém půlroce se do Česka vrací formou půlročního hostování obránce Jan Král. Třiadvacetiletý stoper, který loni patřil mezi opory defenzivy Hradce Králové, chce získat výraznější herní čas.

Kontaktovat mě pan Pelta a vzápětí jsem byl ve spojení s trenérem. Jednání bylo rychlé a hned si vše sedlo,“ nastínil na stránkách klubu Král, pro kterého kabina Severočechů nebude neznámou. „Řekl bych, že skoro se všemi se znám, když jsme proti sobě nastupovali. Ale znám se s Honzou Chramostou, se kterým jsem byl v Mladé Boleslavi, s Kubou Martincem jsem byl v Hradci a jsou tu i další kluci, co jsem potkal v reprezentaci,“ dodává stoper, který v belgické nejvyšší soutěži nastoupil k devíti podzimním ligovým střetnutím.

iZdroj fotografie: FK Jablonec

Jeho cíl pro nadcházející půlrok bude jasný. Vyztužit jabloneckou defenzivu a přispět k vyšší disciplinovanosti a sehranosti. Severočeši totiž na podzim viděli hned sedm červených karet, navíc je trápila četná zranění obránců. „Mluvil jsem s trenérem o tom, co ode mě čeká. Chce to do obrany vnést nějaký řád a tohle bude můj cíl, stabilizovat obranu. Samozřejmě to někdy nejde hned, ale budu se od prvního dne snažit to plnit,“ prozradil dlouholetý člen mládežnických reprezentací.

Návrat není krokem zpět, ví Král

Návrat do Česka z belgického Eupenu, který za něj v létě zaplatil okolo 15 milionů korun, jako krok zpět nebere a těší se na další výzvu. „Určitě to neberu jako krok zpět. Já můžu pomoct Jablonci a Jablonec může pomoct mě v další kariéře,“ dodává Jan Král, který bude mít šanci poprvé se ukázat v zeleném dresu již za pár dní. Severočechy čeká úvodní ligové kolo na půdě pražské Slavie, v únoru se pak utkají se Zlínem, Baníkem Ostrava, pražskou Spartou a Teplicemi.

Je Král vhodnou posilou pro Jablonec?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články