Jablonec lovil v Českých Budějovicích, získal nejproduktivnějšího útočníka Jihočechů. Končí i Rabušic

                   

České Budějovice po konci sezóny opět oslabují. Po konci kariéry stopera Tomáše Sivoka a záložníka Ivo Táborského došlo i na útok, který Jihočechy letos zdobil. „V klubu končí Michael Rabušic a také Ivan Schranz, který odchází do Jablonce,“ prozradil v rozhovoru pro idnes.cz kouč Dynama David Hořejš. „Znamená to, že se nám rozpadne celá osa týmu,“ dodal.

Obzvláště odchod Ivana Schranze je velkou ztrátou. Slovenský útočník, který v pruhovaném dresu vstřelil deset branek a na pět nahrál, navíc odchází po roce zadarmo jako volný hráč. Bývalý mládežnický reprezentant, který nastupoval i za pražskou Spartu nebo Duklu, tak rozšíří svou sbírku 68 ligových startů v jabloneckém dresu.

Naopak ukončení angažmá Michaela Rabušice není žádným překvapením. Bývalý reprezentant sice v prvních dvou kolech po podepsání smlouvy na jihu Čech skóroval, ale kvůli zranění kolene téměř celý zbytek sezóny vynechal a bude si hledat nové působiště.

iMichael Rabušic v dresu maďarského Haladáse. (zdroj: haladas.hu)

Hostování navíc končí Filipu Havelkovi a Jiřímu Kulhánkovi ze Sparty, Pavlu Šulcovi z Viktorie Plzeň a ostravskému Denisu Granečnému. „Máme nadále zájem o Šulce s Havelkou a není vyloučené, že se nevrátí. Ale přípravu začnou v mateřských klubech,“ řekl Hořejš.

Nepostradatelný Drobný

O pokračování kariéry navíc není rozhodnutý ani brankář Jaroslav Drobný. Veterán, který v říjnu oslaví jednačtyřicáté narozeniny, má navíc důležitou úlohu nejen mezi třemi tyčemi, ale i v kabině. „Zatím ještě rozhodnutý není. Původně jsme byli domluvení na výpomoc do konce podzimu a on v zimě dostal nabídku na trénování brankářů v německé bundeslize. Celé Vánoce jsem na něm klečel a přemlouval ho, aby zůstal ještě aspoň půl roku,“ prozradil budějovický kouč.

iJaroslav Drobný. (zdroj: twitter.com/dynamocb)

„Vážím si toho, jak se rozhodl. Na jaře jsme měli sílu. Poznamenala nás pauza, a když se Jarda v Opavě zranil, tak bylo vidět, jak moc nám chybí. Přál bych si, aby pokračoval i v další sezoně. Momentálně je pro nás nepostradatelný,“ chválil bývalého hráče Herty, Hamburku nebo Brém kouč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články