Internet se baví na adresu tlustého Hazarda

i Foto: dailymail.co.uk
                   

Šlo bezpochyby o největší přestup tohoto léta. Moment, o kterém snila většina příznivců Realu Madrid. V momentě, kdy se Eden Hazard upsal Bílému baletu, všichni jeho příznivci doufali, že do klubu přinese tolik potřebnou vzpruhu po neúspěšném roce, který nedokázal zachránit ani obnovený příchod hlavního trenéra Zinedina Zidana. Nyní to vypadá, že ani Hazard se nestane tím hlavním strůjcem úspěchů, protože v přípravných zápasech se zatím jen trápil. Navíc mu teď mnoho fotbalových fanoušků vyčítá přebytečná kila navíc, jež jsou z některých fotografií jasně patrná. Řeči o nadváze nenechali chladným některé další hráče, kteří oplácanému Belgičanovi veřejně vyjádřili podporu.

Kritická slova některých internetových diskutujících se zatím bohužel potvrzují

Široká veřejnost s napětím očekávala, jak se stamilionová posila Realu Madrid uvede v novém působišti. Máme za sebou téměř celou letní přípravu a zatím bohuřel musíme konstatovat, že kritické hlasy měli částečně pravdu. Eden Hazard se poměrně trápí, na hřišti je téměř neviditelný a fanouškům Realu už pomalu dochází trpělivost. Když navíc na povrch vyplavali informace o jeho současné váze, jeden z internetových diskutujících si do hvězdy světové extratřídy rýpl slovy:

„Opravdu jsme zaplatili 100 milionů za tlustého Hazarda?“

Letní posila z londýnské Chelsea se v přípravných utkáních nezdála být v té nejlepší fyzické formě, otylé bříško za dres skoro ani nešlo schovat. O tom, že Belgičan se vždycky přes léto „spustí“ a pak je pro něj návrat do herního procesu náročný, se ví dlouhodobě. Pohled na jeho aktuální tělesnou schránku je ovšem skutečně zarážející.

Vysoká prohra s Atléticem Madrid dodala všemu korunu

Real Madrid nedávno schytal ostudnou prohru od městského rivala v poměru 3:7, což je na fotbalové poměry poměrně štědrý gólový příspěvek. Jednalo se však jen o takovou třešničku na dortu. Bílý balet má za sebou totiž již pět přípravných zápasů a ani v jednom z nich Hazard nepředvedl nic ze svého kouzla na britských ostrovech. Osmadvacetiletého záložníka se veřejně zastal miláček španělského publika Cesc Fábregas, který na svém oficiálním twitterovém profilu napsal:

„Možná je pro něj příprava těžká, a je pravda, že hrát za Real je velká věc. Nicméně o něm vůbec nepochybuji. Tým potáhne. Překvapuje mě, že se mluví o váze. Zdá se, že lidé neviděli jeho sedm ročníků v Premier League.“

K Fábregasovi se s chválou a pozitivním hodnocením přidal také Samuel Eto’o, který neváhal zajít ještě dál. Podle něj je Hazard jedním z hlavních aspirantů na zisk Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu planety. Navíc byl podle něj trestuhodně opomíjen již v minulých ročnících této ankety:

„Měl by ho vyhrát. Doposud nebyl dostatečně oceněn, ale nyní je v jednom z nejlepších týmů světa. Teď na něj bude upřena veškerá pozornost.“

Ačkoli jsou Fábregas i Eto’o veřejností velice uznávaní fotbalisté a experti ve svém oboru, v tomto případě s nimi velká část obecenstva nesouhlasí. Samozřejmě se ovšem mohou mýlit. Třeba Hazard na startu nové sezóny najde tolik potřebný vnitřní klid a začne znovu udivovat svými bezchybnými výkony, které mu vynesou oblibu nejen domácího publika. Jisté ovšem je, že by na sobě měl začít co nejdříve pořádně makat, jinak se mu pokoje nedostane.

Foto: dailymail.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články