Ikona Viktorie Plzeň a bývalý reprezentant ukončil kariéru

Zdroj fotografie: Reuters

Poslední z tahounů nejúspěšnější éry plzeňské Viktorie ukončil v sedmatřiceti letech svou profesionální kariéru. Čtyřicetinásobný reprezentační obránce David Limberský se ve Štruncových sadech loučí po sedmnácti letech strávených v západočeském klubu.

Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru. Tělo si už prostě řeklo dost,“ prohlásil pro klubový web zkušený levý obránce, který si v kariéře zahrál i za pražskou Spartu, italskou Modenu nebo anglický Tottenham Hotspurs. Jedním dechem však dodává, že Západočechům bude i nadále fandit.

„Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty,“ prohlásil pro fcviktoria.cz pětinásobný vítěz české nejvyšší soutěže.

Zdroj fotografie: Reuters

Přesto se chce v sedmatřiceti letech ještě naposledy na trávník podívat, aby se mohl rozloučit s fanoušky. „Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou. Ale jak jsem řekl, neloučím se, viktoriánem budu navždy,“ dodal účastník evropských šampionátů v letech 2012 a 2016, jehož legendární osmička bude navždy vyřazena z klubové sady čísel.

„S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme,“ dodal pro klubový web generální ředitel a majitel klubu Adolf Šádek.

Zdroj fotografie: Pexels

Limberský za Viktorii Plzeň odehrál celkem 544 utkání, ve kterých vstřelil 24 branek a na dalších 40 přihrál. Má za sebou však i kontroverzní momenty. Po postupu českého národního týmu na evropský šampionát v září 2015 havaroval v opilosti se svým vozem Bentley a pokusil se utéct. V prvním ligovém kole po incidentu navíc coby oslavu gólu napodoboval točení volantem.

Přesto fanoušci Viktoriánů nedají na jednu z legend jejich klubu dopustit. „Největší srdcař a legenda který byl strůjcem všech největších úspěchů včetně všech 5 titulů i geniálním tažením v pohárech. Takových hráčů měla Viktorka málo, ale ty si vždy patřil mezi nejdůležitější stavební pilíře. Díky za vše Limbo, díky Legendo!“ napsal jeden z nich na sociální sítě.

zdroj: fcviktoria.cz, transfermarkt.com, idnes.cz