Ikes Casillas už znovu trénuje, návrat do ostrých zápasů je ale nepravděpodobný

Foto: gulfnews.com

Uplynulo už více než šest měsíců od chvíle, kdy legendární fotbalový brankář Iker Casillas prodělal infarkt přímo na tréninku svého portugalského Porta. Osmatřicetiletý kapitán španělského národního týmu, který získal titul mistrů světa i Evropy se nyní po dlouhé době objevil na trávníku, kde si zatrénoval jako samostatná jednotka. K týmu se ale zatím nepřipojil, takže nad jeho budoucností i nadále vysejí otazníky.

Iker Casillas potěšil fanoušky na sociálních sítích

Španělský gólman Iker Casillas byl na svých oficiálních sociálních sítích poměrně dlouho tichý, ba až neviditelný. Není se ostatně čemu divit. Infarkt, jímž na začátku tohoto roku prošel, nebylo možné podcenit a proto věnoval poměrně dlouhou dobu rekonvalescenci a užívání si klidu v rodinném kruhu. Po fotbalových trávnících se mu ale nakonec přeci jen zastesklo a neváhal se o to podělit s veřejností. Na Twitteru sdílel fotografii svých špinavých kopaček, kterou doplnil komentářem:

„Šest měsíců a tři týdny jste čekaly ve skříňce. Konečně jsem je mohl znovu nazout.“

Fanoušci toto gesto pochopili jako předzvěst možného návratu do tréninkového procesu FC Porto, což se ovšem bohužel nezakládá na pravdě. Iker Casillas se sice k týmu připojil už dva měsíce po vážných zdravotních komplikacích, nicméně od té doby se svými spoluhráči ještě netrénoval a i když oficiální konec kariéry zatím neohlásil, jeví se momentálně jako pravděpodobnější varianta. Navíc už v klubu vykonává roli trenéra mládeže, takže o práci rozhodně nebude mít nouzi.

Konec jedné éry španělského fotbalu

Iker Casillas je klubovou legendou Realu Madrid a taktéž někdejší ikonou španělské reprezentace, za níž nastoupil do ohromných 167 zápasů. Je dvojnásobným mistrem Evropy a také mistrem světa z roku 2010. Se zmíněným Bílým baletem ovládl pětkrát Primera División a třikrát stanul na samotném vrcholu prestižní Ligy mistrů. Pětkrát byl oceněn jako absolutně nejlepší brankář planety a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě.

Tohle všechno je jen stručný výčet největších úspěchů, jichž Casillas během své bohaté sportovní dosáhl. K tomu, abychom vám sdělili všechna ocenění, bychom potřebovali přinejmenším čtyřikrát tak dlouhý článek. A možná ani to by nestačilo. Posledním klubem populárního brankáře se tak nejspíš stane právě portugalské Porto, kde působí od roku 2015 až dodnes.

Foto: gulfnews.com