Igoh Ogbu: V komunikaci na hřišti nemáme problém. Fotbalové cítění je víc než jazyk

Ve Slavii se Igoh Ogbu brzy propracoval do základní sestavy. Nyní promluvil o svých fotbalových začátcích a prozradil, kdo je jeho idolem.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Slavia za něj v zimním přestupovém okně zaplatila 2,5 milionu euro, i s bonusy se ale tato částka může vyšplhat až na 3 miliony (cca 71 milionů korun). Třiadvacetiletý Igoh Ogbu přišel z norského Lilleströmu, kde strávil poslední dva roky. Jak sám přiznává, roky ve Skandinávii, kde působí od osmnácti let, pro něj byly náročné.

S fotbalem začínal na ulici

Nigerijský obránce působil v reprezentační dvacítce. Kdy vlastně začínal s fotbalem? „Jako první fotbalovou vzpomínku si vybavím, jak jsem koukal na staršího bráchu, který hrál. Brával mě všude s sebou. Bylo mi asi pět. Někteří hráči začínají už v akademiích klubů, ale já hrával na ulici, než mě objevili,“ prozradil pro O2TV Igoh Ogbu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jeho idol z dětství hrával na Stamford Bridge. „Táta fandil Chelsea. I proto byl John Terry fotbalistou, kterého jsem nejvíc obdivoval. To jak hrál srdcem, jak byl prospěšný týmu a dokázal ho vést. Víte, v Nigérii nekoukáme na fotbal o samotě. Snažili jsme se, i kvůli Terrymu, chodit koukat s ostatními co nejčastěji. Je to mnohem zábavnější,“ vzpomínal Igoh Ogbu na dobu, kdy vyrůstal v Nigérii.

Igoh Ogbu: Slavia? Všechno bylo úžasné

V osmnácti letech zamířil do Norska, kde působil v Rosenborgu, Songdalu a Lilleströmu. V zimě se pak ozvala Slavia. „Poslední roky pro mě byly opravdu těžké, co se týče rozhodování o nabídkách. Když se jednalo o Slavii, chtěl jsem poznat lidi a město. Všechno bylo úžasné. Líbila se mi především klubová kultura a ambice Slavie,“ vysvětlil Igoh Ogbu, co ho přesvědčilo.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Po příchodu se brzy prosadil do základní sestavy. „Můj hlavní úkol není dávat góly do sítě soupeřů. Pomáhám týmu v obraně, to je moje dovednost. V komunikaci na hřišti nemáme problém, protože fotbalové cítění je víc než jazyk. Míč jako takový řekne všechno. Co se týče češtiny, slibuji, že se v ní brzy zlepším,“ dodal Igoh Ogbu.

Je Igoh Ogbu nejlepším stoperem Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články