Ibrahimović prozradil, kde bude v nadcházející sezóně nastupovat. Vydělá si 150 miliónů korun

Zdroj fotografie: Reuters

Švédský reprezentant bosensko-chorvatského původu patří i v devětatřiceti k ikonám evropského klubového fotbalu. Na trávnících bude pokračovat i v nadcházející sezóně, s milánským AC prodloužil smlouvu opět o jeden rok.

Řadě mladých talentů by mohl být otcem, a přesto zůstává. Zlatan Ibrahimović patří mezi miláčky fanoušků nejen AC Milán, kteří si jej na hřištích budou moci užívat ještě rok. „Ohledem prodloužení se uvidí. Pokud technický ředitel klubu Paolo Maldini chce, abych zůstal, budu pro. Každý den, který strávil bez svých spoluhráčů je jako jeden den bez mých dětí,“ prohlásil Ibrahimović minulý měsíc pro italskou televizní stanici Rai Sport.

Zdroj fotografie: Reuters

A svůj slib dodržel. Podle informací amerického webu Goal totiž podepsal na San Siru roční smlouvu, která by mu měla zajistit 6 miliónů eur, tedy v přepočtu zhruba 150 miliónů korun.

Švédský útočník se do AC Milán vrátil po osmi letech v prosinci 2019 jako volný hráč. A ač se svým předchozím angažmá v barvách Los Angeles Galaxy, hrajícího severoamerickou Major League Soccer evropským fanouškům ztratil z dohledu, opět prokázal své schopnosti kanonýra. Od svého návratu zaznamenal hned 25 branek a 7 asistencí a zejména kvůli němu svěřenci Stefana Pioliho bojovali i o mistrovský titul.

Ibrahimović se dokonce rozhodl i pro návrat do švédského národního týmu, za který nehrál od léta 2016. „Hlava je někdy rychlejší než nohy, ale cítím se výborně a pokaždé, když jdu na hřiště, jsem jako malý kluk, co si poprvé kope s míčem. Kdyby záleželo na hlavě, neskončím nikdy. Nejsem stejný hráč jako dřív, ale pořád mám svou výkonnost,“ prohlásil Ibrahimović po svém návratu do reprezentačního dresu.

Jeho přístup i přínos si chválil také kouč Švédska Janne Anderson. „Vedle toho, čím nám dokáže pomoci na hřišti, má i úžasné zkušenosti, které může předat spoluhráčům,“ prohlásil. Ibrahimović však neřeší jen příjemné starosti. Poté, co italská média přišla s odhalením, že jeho firma Unknown AB, sídlící na Maltě, vlastní desetiprocentní podíl v jedné ze severských sázkových kanceláří, hrozí švédskému kanonýrovi distanc.

Ten by mohl v krajním případě znamenat pokutu až ve výši sta miliónů eur, tedy 2,5 miliard korun nebo zákaz fotbalové činnosti na tři roky. To by pro Ibrahimoviće v devětatřiceti letech znamenalo fakticky konec kariéry. Přesto stále nebylo rozhodnuto a Rossoneri se tak mohou z vysokého útočníka těšit i nadále.