Ibrahimović před čtyřicítkou prozradil svůj recept na kvalitní výkony. Jsem mladší každý den, prohlásil

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Zlatan Ibrahomović patří v devětatřiceti stále k nejlepším světovým útočníkům a v letošní sezóně táhne svůj AC Milán k mistrovskému titulu. Švédský kanonýr se nedávno rozpovídal pro UEFA.com, co je jeho hnacím motorem.“První otázka, kterou jsem po po návratu do AC dostal, se týkala všech bývalých hráčů klubu, kteří se vrátili, ale jejich výkony zdaleka nedosahovali předchozích výkonů a neuspěli,“ pokračuje.

„Jaký je rozdíl mezi mnou a nimi? Jednoduše jsem odpověděl, že jsem nikdy neztratil vášeň pro to, co dělám,“ prohlásil Ibrahimović. „Pokaždé, co jdu na hřiště se cítím jako malé dítě, které poprvé zkouší lízátko. Chápu to tak, že míč je mým nejlepším přítelem a já chci být jeho nejlepším přítelem pro zbytek života,“ přiznává.

Zlatan Ibrahimović (vyšší) v objetí s Brahimem Díazem. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

V lednu letošního roku se vrátil z americké mise zpět do Itálie, kde dominoval jak v dresu Juventusu, Interu tak právě AC Milán. „Život je především o výzvách. Když jsem cítil, že jsem toho udělal dost, začal jsem uvažovat, jestli pokračovat v kariéře nebo ne,“ uvedl. „Bylo pro mě velkou výzvou vrátit se právě na San Siro, snažit se změnit mentalitu i situaci hráčů, tak, aby pochopili, o čem angažmá v AC je. Takový Milán, jaký znám já i celý svět,“ pokračuje.

Něktěří spoluhráči maximální výkony nezvládají, řekl

Ibrahimović přiznal, že před každým utkáním se snaží vyvinout tlak na své spoluhráče tak, aby podali maximální výkon. „Když jsem na hřišti, nesu sebou svůj charakter, osobnost i kvalitu. Snažím se tohle přenášet i na své spoluhráče, chci z nich dostat to nejlepší,“ dodal.

„Někteří to berou dobře, jíní hůře, někteří to nezvládají. Samozřejmě mimo hřiště se snažím mluvit s mladými hrýči jinak, chovám se k nim jinak, zdaleka to není totéž jako u starších hráčů. Ale na hřišti jsou pro mě všichni stejní,“ prohlásil. „Nikdy nejsem spokojený, vždycky chci víc a možná to je ten důvod, proč jsem teď tady a jsem schopen takhle hrát a dělat to, co dělám,“ ví.

„Nevidím moc hráčů, v minulosti ani v současnosti, kteří jsou schopni hrát tak, jako já. Beru sebe jako Benjamina Buttona, jsem mladší každý den. Potřebuju se cítit naživu, potřebuju cítít, že dávám něco zpět,“ zakončil.