I mistr tesař se někdy utne, nejhorší investice Manchesteru United

Foto: youtube.com

Manchester United zažívá v posledním roce jednu nepříjemnost za druhou. Nejen, že se klubu nedařilo evropské úrovni, ale ani na domácí scéně toho příliš nepředvedl a v tabulce Premiere League skončil na bolestné šesté příčce, což je pro historicky nejúspěšnější celek Anglie skutečně málo. Lví podíl na tomto propadáku měli bezesporu hlavní tváře na trávnících, kterým se dlouhodobě nedařilo. Doby, kdy přestupy Manchesteru řídil legendární Alex Ferguson, jsou zkrátka nenávratně pryč. Nicméně ani on nebyl neomylný. Kteří hráči v MU pod jeho taktovkou naprosto pohořeli?

Eric Djemba-Djemba

Kamerunský rodák s úsměvným příjmením se do historie Manchesteru United zapsal jako jeden z nejnepodařenějších obchodů vůbec. Měl se stát lídrem záložních řad, nakonec ale fatálně pohořel. Nastoupil jen do dvaceti zápasů, v nichž ani jednou nerozvlnil soupeřovu síť. Pouhých 18 měsíců stačilo k tomu, aby začal Alex Ferguson své posily za tři a půl milionu liber hořce litovat. Následně jej ovšem za poměrně slušné peníze prodal do Aston Villy, což se s ohledem na jeho herní fazónu dalo považovat za malý fotbalový zázrak.

Kleberson

Fotbalista s prorokovanou zářnou budoucností nikdy nenaplnil očekávání, která do něj byla všemi odborníky vkládána. V roce 2003 o šikovného Brazilce stála řada předních klubů. On se nakonec rozhodl přestoupit k „Rudým ďáblům“, což dodnes považuje za nejhorší rozhodnutí své kariéry. Klub jej koupil za 6 milionů liber, za dva roky ho prodal za méně než polovin této částky. Při pohledu na dvacet odehraných utkání (do žádného nenastoupil v základní sestavě) a chabých dvou brankách se vlastně není čemu divit.

Massimo Taibi

Dnes už téměř padesátiletý rodák z italského Palerma Massimo Taibi vzpomíná na své působení v Manchesteru United jako na nepovedený vtip. Aby ne, všichni si jistě pamatujeme jeho neskutečný kiks v zápase proti Southamptonu. Tehdy za svá záda (respektive přes svou nohu) pustil slabý střelecký pokus Matthewa Le Tissiera, čímž dodnes baví diváky všech věkových kategorií na internetu. Taibi pak dostal šanci ještě ve třech zápasech, ale po „pětce“ uštědřené střelci Chelsea už se do branky Ďáblů nikdy nevrátil.

Juan Sebastián Verón

Na vrcholku našeho seznamu se ocitl fotbalista, který přicházel snad s největšími předpoklady. Argentinec, jehož Pelé v roce 2004 zařadil mezi 125 nejlepších fotbalistů planety, měl za sebou úspěšná angažmá v Sampdorii, Parmě (s níž vyhrál Pohár UEFA) a v neposlední řadě také Laziu Řím, které jej do Manchesteru pustilo za 26 milionů liber. Verón v barvách United ovšem naprosto propadl a dva roky, které na tamním stadionu působil, by určitě nejraději vymazal z paměti. Když jej Alex Ferguson prodával, musel jít  s cenou téměř o polovinu dolů.

Foto: youtube.com