Hvězdný gólman chybí v širší nominaci Španělska pro mistrovství světa. Kdo dostal přednost?

Španělský trenér Luis Enrique sestavil širší nominaci 55 hráčů, ze kterých 26 pojede na mistrovství světa. Mezi pěti gólmany jsou tři z Premier League, nejslavnější jméno ale chybí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Trenér španělského národního týmu Luis Enrique dal dohromady 55 hráčů. Z tohoto výběru bude sestavena finální nominace 26 fotbalistů na mistrovství světa. Na předběžném seznamu Luise Enriqueho je pět hráčů na každou pozici. Situace brankářů je podle španělského deníku AS předem jasná. Do Kataru pojedou tři gólmani: Unai Simón (Bilbao), Robert Sánchez (Brighton) a David Raya (Brentford).

Do Kataru bez hvězd?

Luis Enrique do širší nominace zařadil také Kepu Arrizabalagu, který předvádí v Chelsea výbornou formu. Pátým mužem je David Soria z Getafe. Tito dva brankáři však mají šanci pouze v případě zranění nebo nemoci prvních tří. V předběžném výběru jsou tedy tři gólmani z Premier League. Nejslavnější jméno ale chybí. Proč opomněl Luis Enrique v seznamu pro mistrovství světa jedničku Manchesteru United Davida de Geu?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Za vším je zřejmě jeho slabší rozehrávka, což je naopak silná stránka gólmana Brentfordu. Pro někoho ovšem nemusí být vynechání Davida de Gey překvapením. Koneckonců jedenatřicetiletý gólman naposledy nastoupil v reprezentačním dresu před více než dvěma roky. V Lize národů tehdy v duelu s Ukrajinou předvedl obrovskou chybu, kterou soupeř potrestal a vyhrál 1:0. Finální nominace bude oznámena nejpozději 14. listopadu.

Měl by být David de Gea v nominaci Španělska pro mistrovství světa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí