Hvězdné posily Sparty, kterým se ale vůbec nedaří

Foto: steviegeorgiou1992.wordpress.com

O neúspěších pražské Sparty se toho v posledních měsících napsalo opravdu hodně. Pojďme si ovšem nyní jasně říci, kdo je má vlastně na svědomí. Sportovní ředitel Tomáš Rosický do týmu přivedl během svého ročního působení už celou řadu zvučných posil. Některé kroky se mu vydařily, jiné nikoliv. Kteří fotbalisté se na trávníku trápí a nenacházejí tu správnou formu?

Dávid Hancko

Slovenský stoper přišel na Letnou jako obrovská posila defenzivních valů z italské Fiorentiny, za níž nenastupoval v takové míře, jakou by si zasloužil. Vzhledem ke své pověsti dostal téměř okamžitě šanci v základní sestavě, jenže první čtyři zápasy se mu krutě nevydařily. Sparta v nich inkasovala celkem desetkrát a to bylo pro Václava Jílka jasné znamení, že něco nefunguje. Jednadvacetiletý Hancko se od té doby objevuje na hřišti pouze zřídka a vzhledem k uzdravení Davida Lischky se na jeho současné pozici zřejmě nic nezmění.

Matěj Hanousek

Šestadvacetiletý odchovanec Slavie strávil poslední čtyři roky v Jablonci, kde patřil k nejlepším mužům na trávníku. Během zimní přestávky po něm pokukovala Sparta a protože oba kluby byly jednání nakloněny, nakonec se na jaře začal objevovat v rudém dresu. Levý bek se okamžitě aklimatizoval a jaro odehrál s bravurou sobě vlastní. Po letní pauze ovšem zatím tápe a nedaří se mu navázat na předchozí výkonnost. Namísto něj teď nastupuje Martin Frýdek, jehož herní fazóna sice taktéž není ideální, nicméně i tak svého konkurenta výrazně převyšuje.

David Moberg Karlsson

Jediný švédský fotbalista v kádru Letenských na jaře pravidelně nastupoval v základní sestavě a dařilo se mu i z hlediska produktivity. Nastřílel tři branky a na další čtyři přihrál. Záložník ovšem během léta ztratil kouzlo a z jedenácti kol dostal příležitost pouze třikrát. Pokaždé navíc patřil k tomu nejhoršímu, co se na hřišti objevilo. Představitelé Sparty nechápou, co se to s pětadvacetiletým šikulou děje a je dost možné, že místo čekání na zlepšení raději zvolí hostování nebo prodej.

Libor Kozák

Útočné eso s čichem na branky. Tak se o Liboru Kozákovi mluvilo ve chvílích, kdy Tomáš Rosický oznámil jeho přestup do Sparty. Jenže tuto vizitku spláchla do kanálu snad všechna jeho dosavadní vystoupení v rudém stejnokroji. Někdejší hráč Lazia Řím či Aston Villy spaluje jednu vyloženou šanci za druhou a zdá se až neuvěřitelné, že jej Václav Jílek neustále staví do základu. Dokonce mu čas od času svěří i kapitánskou pásku, na níž vzhledem ke svým výkonům nemá sebemenší nárok. Zdá se, že znovu nastartovat kariéru se mu s největší pravděpodobností nepodaří.

Michal Trávník

Kam se ztratil ten Michal Trávník, které jsme znali z bod působení v Jablonci? Pětadvacetiletý záložník si mohl během léta vybírat ze zástupu zájemců o jeho služby. Ve hře byl dokonce přestup do německé bundesligy. On se nakonec rozhodl pro Spartu a svého kroku teď určitě hořce lituje. Nemá totiž jisté místo v základní sestavě a svou produktivitu z minulého ročníku také nepotvrdil. Vypadá to, že se stane dalším z řady talentů, jež přesun do Sparty kariérně zničil.

Foto: steviegeorgiou1992.wordpress.com