Hvězdné posílení last minute: Barcelona ulovila obránce Manchesteru City a oporu Atlética

Ani fotbalová Barcelona v posledních hodinách letního přestupového období nelenila. Na Camp Nou zamířila hned dvojice známých jmen s hvězdným statusem.

i Zdroj fotografie: FC Barcelona
                   

Zdálo se, že fotbalová Barcelona nebude v létě na přestupovém trhu příliš aktivní. Katalánský klub, který se v posledních letech potýká s finančními problémy, se spíše zaměřoval na čistění svého kádru. Ten trvale opustilo hned deset hráčů včetně Ousmane Dembélého, Antonie Griezmanna, Francka Kessiého, Sergia Busquetse, Samuela Umtitiho či Jordiho Alby. Na Camp Nou tak putovalo na přestupových částkách hned 105 milionů eur (2,5 miliardy korun).

Do klubu dorazil jen defenzivní záložník Oriol Romeu za zhruba 4 miliony euro (96 milionů korun) z Girony a dvojice volných hráčů: záložník Ilkay Gungogan z Manchesteru City a obránce Inigo Martínez z Athleticu Bilbao. Přesto vedení úřadujícího španělského šampiona neváhalo a v poslední den přestupového okna ulovilo hned dvě velké posily, které budou v Barceloně do konce soutěžního ročníku hostovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tou první je třiadvacetiletý útočník João Félix, který je kmenovým hráčem Atlética Madrid. Dosud čtvrtý nejdražší hráč světa strávil uplynulý půlrok na hostování v londýnské Chelsea, kde nasázel čtyři branky. Nyní bude chtít opět nastartovat svou stagnující kariéru na Camp Nou. „Jsem hrozně šťastný, že jsem tady. Je to pro mě splněný sen, jedinečný pocit. Když přišla nabídka, neváhal jsem,“ prohlásil odchovanec Benfiky Lisabon.

Laporta: Félix i Cancelo o přestup velmi stáli

Od mládí jsme s rodinou Barcelonu sledovali a já jsem tvrdě pracoval, abych se objevil v jejím dresu,“ dodal talentovaný útočník. Podle prezidenta klubu Joana Laporty sám Félix o přesun do katalánského klubu výrazně stál. „Je to jeden z hráčů, kteří projevili obrovské odhodlání a touhu objevit se v našem dresu. Je opravdu motivovaný si za nás zahrát. Věříme, že se dokáže v našem systému prosadit,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Manchester City

Félix se v Barceloně nově potká se svým spoluhráčem z portugalské reprezentace. Druhou posilou na poslední chvíli je totiž kmenový hráč Manchesteru City João Cancelo. Devětadvacetiletý bek po neshodách s trenérem Pepem Guardiolou strávil uplynulé jaro v Bayernu Mnichov, výrazněji se však nedokázal prosadit. Úřadující německý mistr přesto doufá, že dokáže na Camp Nou zanechat výraznější stopu.

Cancelo: Mám rád tlak

Vždy jsem tady chtěl hrát, hráli tu moji hrdinové. Ztotožňuji se s herním stylem Barcelony a přicházím tady s velkým nadšením. Jsem připravený tvrdě pracovat, abychom získali spoustu trofejí. Víme, že na nás bude vyvíjen tlak, ale to se mi líbí,“ dodal bývalý hráč Valencie, Interu Milán nebo Juventusu, který má na svém kontě hned šest mistrovských titulů. Podepsal se i pod triumf Manchesteru City v Lize mistrů, ač nastoupil jen do klání v základní skupině.

Podle Laporty byl také Cancelo velmi odhodlaný podepsal s klubem smlouvu. „Byl to přestup, který se měl uskutečnit už dávno, ale dnes máme štěstí, že se nám podařilo ho realizovat. João Cancelo je všestranný hráč, a i přes svůj věk má spoustu zkušeností,“ doplnil na adresu Portugalce. Podle sportovního šéfa klubu Deca je posílení kádru velmi výrazné. „Nyní jsme bezpochyby silnějším týmem,“ zakončil.

Bude fotbalová Barcelona opět bojovat o triumf v La Lize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články