Hvězda světového fotbalu si pořídila nejdražší auto v historii

i Foto:pixabay.com
                   

Slavná automobilka Bugatti slaví již 110. výročí od svého vzniku. U této příležitosti představila před časem na ženevském autosalonu model, který má tento milník oslavovat. Jedná se o Bugatti La Voiture Noire a cena tohoto automobilu by měla být dokonce až 11 miliónů eur.

Milovník luxusních automobilů

Držitel pěti zlatých míčů a obrovský fanoušek sportovních vozů Cristiano Ronaldo tedy neváhal a výroční model automobilky Bugatti koupil. Stal se tedy držitel nejdražšího auta v historii. Je pochopitelné, že modely značky Bugatti jsou drahé. Vždyť se přeci jedná o prémiovou značku, přesto se však může zdát, že cena 11 miliónů eur už je trochu příliš i na tuto automobilku. Cena je však opodstatněná.

Bugatti se totiž rozhodla oslavit 110. výročí vzniku výrobou modelu La Voiture Noire, avšak pouze v jednom jediném kusu. Nejedná se tedy o sériovou výrobu a více než jeden kus na naší planetě neuvidíme. Hráč Juventusu Turín a světový fenomén Cristiano Ronaldo si však bude muset ještě počkat, než se s novým vozem sveze. Bugatti mu jej totiž doveze až po úplném dokončení a vychytání všech drobností, což by mělo být až v roce 2021.

Nejedná se o první Ronaldův kousek

Dalo by se říci, že se nejedná o příliš velké překvapení, že majitelem prémiového vozu bude právě Ronaldo. Milovník rychlých automobilů například již před dvěma lety koupil model Chiron. Tehdy se spekulovalo o částce kolem tří milionů eur, tedy v přepočtu asi 76 milionů korun. Rozhodně to však není jediný luxusní vůz, který má Ronaldo ve své garáži. Vedle něj parkují například také auta Bentley Continental GT Speed, Ferrari 599 GTO nebo Porsche Cayenne. Jedná se však o malý náhled do Ronaldovi garáže, jelikož vlastní aut mnohem více.

Na závěr snad lze jen dodat, že právě značka Bugatti bude pro fotbalistu srdcová, jelikož ve své garáži má i pravděpodobně nejslavnější model této značky, a to Buggati Veyron v ceně přes 700 000 dolarů. Některé zdroje uvádějí, že Ronaldo již za nová auta utratil přes sto milionů korun. Na druhou stranu, proč ne ? Jedná se o jednoho z nejlépe vydělávajících sportovců planety. Jen za loňský rok si Ronaldo na svůj účet připsal neuvěřitelných 2,9 miliardy korun. V žebříčku boháčů je však stále až na druhém místě, před ním je jeho věčný rival Lionel Messi, který si přišel na 3,4 miliardy korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články