Bývalá hvězda Arsenalu končí kariéru již ve 32 letech. Hodlá se věnovat šokujícímu odvětví

Hrával za Arsenal, West Ham, Aston Villu nebo Nottingham. Po uplynulé sezoně záložník ukončil kariéru a chce se věnovat organickému hnojivu.

i Zdroj fotografie: Arsenal FC
                   

Když v devatenácti letech debutoval Henri Lansbury v Premier League, prohlásil trenér Arséne Wenger, že z něj bude velký hráč. Bývalá hvězda akademie Arsenalu nyní v pouhých 32 letech ukončila kariéru a vydává se na překvapivou novou dráhu mimo fotbal. Anglický mládežnický reprezentant působil kromě týmu Gunners třeba ve West Hamu, Aston Ville, Nottinghamu nebo Watfordu. Mimo jiné se hned čtyřikrát podílel na postupu do Premier League. Naposledy slavil letos na jaře s Luton Townem.

Fotbalista zahradníkem

Když mu vypršela smlouva na Kenilworth Road, rozhodl se ukončit kariéru a vydat se jinou cestou. Dvaatřicetiletý Lansbury míří do Monaka, kde bude pracovat na hřištích francouzského týmu poté, co přišel s novým receptem na hnojivo. „Vzniklo to během prvního lockdownu, když jsem trčel doma a začal se věnovat zahradničení,“ cituje bývalou hvězdu Arsenalu DailyMail. Poprvé o své zálibě promluvil Lansbury loni v říjnu, když v rozhovoru pro SkySports vysvětloval gólovou oslavu „sekání trávníku“ při výhře Lutonu 2:0 nad Hullem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Z koníčku se postupně stalo něco víc. „Začal jsem stříkat plevel toxickými látkami a hnojit toxickými hnojivy. Moje paní nebyla příliš nadšená, že děti hned potom běhají po trávě. Snažil jsem se je odvést pryč a ona řekla: „Proč prostě nemůžou vyrobit organické hnojivo?“ popsal fotbalista vznik zajímavého nápadu. A nezůstalo jen u myšlenky. „Dali jsme s kamarádem hlavy dohromady. S klukama jsme to pak rozbalili a posunuli na jinou úroveň,“ dodal Lansbury.

Fulham, Genk a Monako

O organické hnojivo je značný zájem a jeho firma si tak na nedostatek práce nemůže stěžovat. Ozvaly se i známé kluby. „Už jsme udělali Fulham, Genk a brzy se chystáme na Monako,“ zmínila bývalá hvězda Arsenalu. Lansbury také přiznal, že je pro něj uspokojující něco fotbalu vrátit. „Jdeme správným směrem, několik místních klubů nás o to požádalo a my jsme to položili i na jejich hřiště. Chci to místním klubům opravdu vrátit. Chci, aby měly pěkné hřiště, na kterém mohou hrát. Není nic lepšího, než vidět děti běhající po hřišti,“ uvedl dnes už bývalý fotbalista.

Který anglický tým má nejlepší hřiště?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články