Hrozivé zranění brankáře Llorise! Z trávníku byl odnesen na nosítkách

i Foto: bbc.co.uk
                   

Úvodní zápasy nového ročníku jsou pro fanoušky Tottenhamu Hotspurs obrovským zklamáním. Tradiční celek ze severního Londýna se zatím trápí na všech frontách a nyní se navíc bude muset vyrovnat ještě s absencí kapitána. Zkušený brankář Hugo Lloris se totiž během posledního utkání na půdě Brightonu ošklivě zranil. Kvůli nepřirozeně vychýlené paži křičel bolestí a hřiště nedokázal opustit po svých. Byl tedy odnesen na nosítkách a následně převezen do nemocnice. Mimo hru bude opravdu dlouhou dobu, což je pro tápající tým obrovská ztráta.

Tottenham nedokázal navázat na úspěšný ročník

Představitelé londýnského Tottenhamu Hotspurs nemohli být na začátku letošního léta spokojenější. Jejich fotbalisté se dokázali probojovat až do finále prestižní Ligy mistrů, kde navíc změřili síly s blízkým Liverpoolem. Utkání dvou anglických velkoklubů nakonec vyznělo lépe pro družiny Jürgena Kloppa, nicméně i druhé místo je v miliardářské soutěži obrovským úspěchem. Konečné čtvrté místo v tabulce Premier League už bylo jen takovým příjemným bonbónkem navrch za úspěšnou sezónou. Jak daleko se dnes tyto časy zdají…

Premier League má za sebou prvních osm kol a Tottenham je zatím největším zklamáním soutěže (společně s Manchesterem United). Za zisk jedenácti bodů jim náleží pouze deváté místo v tabulce, což určitě není umístění, o kterém fotbalisté snili. Další studenou sprchu přineslo vystoupení v rámci dalšího ročníku Ligy mistrů. Kohouti změřili síly s německým mistrem Bayernem Mnichov, jemuž podlehli vysoko 2:7.

Ztráta Llorise vidině lepších zítřků nijak neprospívá

Tottenham se ve svém dosud posledním vystoupení představil na půdě Brightonu, jemuž podlehl 0:3. Absence bodového zisku však není tou největší ztrátou dne. Brankář Hugo Lloris si vybral snad veškerou smůlu světa. Nejprve po třech minutách hry inkasoval po hrubé chybě, když střelu Pascala Grosse vyrazil po sebe místo před sebe a dotírající Neal Maupay měl tak poměrně jednoduchou práci doklepnout balón do opuštěné svatyně. Fanoušci hostí se začali ve velkém chytat za hlavu, protože nechápali, co to jejich brankář vlastně předvedl.

Po několika minutách je Lloris šokoval podruhé. Při pádu na trávník si totiž nepřirozeně zkroutil loket a pokud jste již viděli záběry televizních kamer, jistě nám dáte za pravdu, že na inkriminovaný moment není příjemný pohled. Přivolaní lékaři neváhali a brankáře okamžitě transportovali do nemocnice. Lloris celou cestu křičel bolestí a trenér Maurizio Pochetti poté předal fanouškům první informace o jeho zdravotním stavu:

„Z nemocnice nemáme dobré zprávy.“

Z jeho stručného zhodnocení situace vyplývá, že se Tottenham bude muset bez Llorise obejít opravdu dlouhou dobu, což je pro klub nenahraditelná ztráta.

Foto: bbc.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články