Hrdina jménem Laborde. Messiho, Neymara a Mbappého porazil muž, který nikdy neopustil Francii

Argentinský kanonýr poprvé v dresu francouzského Paris Saint-Germain počítil hořkost porážky. Ani početná enkláva hvězd s miliardovými cenovkami nedokázala odvrátit porážku v Rennes, které doma zvítězilo 2:0.

i Zdroj fotografie: Reuters

Hrdinou zápasu se stal sedmadvacetiletý útočník Gaetan Laborde, o kterého se v létě zajímal třeba anglický West Ham United. Mládežnický reprezentant Francie se však rozhodl pokračovat v kariéře v rodné zemi a po Bordeaux a Montpellieru nyní obléká právě dres Rennes. S aktuálně sedmým týmem francouzské nejvyšší soutěže však slaví cenný skalp, právě jeho gól a asistence totiž ukončily patnáctizápasovou sérii Paris Saint-Germain.

Pařížané, jejichž šňůra bez prohry se táhne ještě z loňského ročníku, vstoupili do utkání aktivněji. Střela Lionela Messiho ze 4. minuty však mezi tři tyče nezamířila. O pět minut později se poprvé připomenul Labode, který v obrovské příležitosti jen napálil hostujícího brankáře Donnarummu. Výkon Rennes, které z úvodních osmi kol dokázalo zvítězit jen dvakrát, gradoval a k šancím se tak dostávali zejména domácí.

iZdroj fotografie: Reuters

Ve 21. minutě se do vyložené šance dostal devatenáctiletý záložník Kamal Deen Sulemana, ale z dobré pozice netrefil bránu. Blízko brance byl po chvíli také Messi, jeho přímý kop však skončil jen na břevně. A tak iniciativu převzali opět domácí. Centr Sulemana do vápna dokázal zužitkovat Labode a razantní ranou poslal Rennes krátce před poločasovým hvizdem do vedení.

Opaření hráči PSG zažili krátce po poločase další studenou sprchu. Po přiklepnutí Labodeho se ke střele z voleje dostal domácí záložník Flavien Tait a nečekaně navýšil vedení. Pařížané dokázali odpovědět v 68. minutě, kdy se přízemní ranou prosadil Kylián Mbappé. Jeho radost však trvala jen několik desítek vteřin, videorozhodčí totiž přistihnul hráče hostů v ofsajdovém postavení.

Tlak Pařížanů se stupňoval, ale snížení nepřicházelo. Mbappé svou tutovku napálil nad břevno domácí brány, Messimu chybělo k oslavě gólu několik centimetrů vedle levé tyče. Na víc se přesto úřadující francouzský mistr ani s Neymarem, Mbappém nebo Messim v sestavě nezmohl a po patnácti ligových utkáních poprvé padl.

Zdroj: Hammers.news