Hrát jako Midtjylland? Na Slavii by to mohlo platit, věří brankář Slovácka Nemrava

Milan Petržela v loňské sezóně slavil vítězství Slovácka 2:0. (zdroj: twitter.com/slavia_eng)

Souboj dvou nejlepších obran soutěže přinese duel pátého kola domácí soutěže. Pražská Slavie vyzve v Edenu Slovácko, které cítí šanci obrat úřadujícího mistra o body. Sešívaní totiž již ve středu nastoupí k veledůležité odvetě Ligy mistrů v Dánsku a očekává se, že nastoupí se značně pozměněnou sestavou. 

„Určitě nějaké změny budou, ať už s ohledem na odvetu, která nás čeká, nebo také s přihlédnutím k únavě a zdravotnímu stavu,“ potvrdil pro slavia.cz kouč Jindřich Trpišovský. „Pořád ještě některé hráče nemůžeme po reprezentačním srazu dostat do tempa, které bychom chtěli mít. Věřím, že hráči budou mít velkou motivaci se ukázat a předvést,“ dodal trenér sešívaných.

Kouč Jindřich Trpišovský při tréninku mistrovské Slavie. (zdroj: twitter.com/slavia_eng)

Podle stopera Ondřeje Kúdely znamená obměna základní sestavy velkou šanci. „Každý hráč, který dostane šanci na hřišti, musí ukázat, že je právoplatným členem týmu. Je to i motivace ukázat trenérům, že se mýlí a že by měl právě on dostávat více prostoru na hřišti,“ uvedl. „Je jedno, kdo nastoupí, herní systém by měl vypadat pořád stejně,“ dodal.

Nebudeme hrát zanďoura, zní ze Slovácka

Při posledním středu těchto dvou celků v březnu zůstaly všechny tři body na Slovácku, i proto si hosté před utkáním věří. „Nebudeme hrát zanďoura a budeme chtít využít nějaký brejk. Věřím, že budeme dobře bránit a nějakou akci dohrajeme,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Josef Mucha.

A jaký by mohl být recept na hru úřadujícího mistra? Podle brankáře hostí Víta Nemravy zejména hra zezadu a organizovanost. „Určitě to bude nejtěžší zápas mé kariéry. Slavia má obrovskou kvalitu. Viděl jsem její utkání s Midtjyllandem,“ řekl pro isport.cz. „To by na ni mohlo platit. Takto se taky snažíme prezentovat,“ pokračuje.

Slovácko má za sebou dvoutýdenní vynucenou pauzu, kvůli koronaviru byl odložen její duel s Příbramí. Přesto jsou svěřenci Martina Svědíka stále neporaženi a se sedmi body se drží na šesté pozici. Utkání dvou mužstev, které obě inkasovaly pouhé dvě branky, začíná v 19:00 a přímým přenosem ho vysílá O2 Sport.