Hrajeme o vítězství, Slováci budou nabuzení, očekává Šilhavý. Co si myslí o Hapalovi?

                   

Národní tým čeká poslední utkání tohoto turnusu Ligy národů, ve Štruncových sadech sveřenci Jaroslava Šilhavého přivítají ve federálním derby Slovensko. Pozitivním znamením pro české reprezentanty před rozhodujícím duelem o postup do elitní ligy může být i to, že pod Šilhavým se Slováky nikdy neprohráli.“Není to jen o mně,“ uvedl na tiskové konferenci kouč národního týmu.
„Vždy když jsme vstupovali do derby, bylo to cítit z obou stran. My byli v těch třech zápasech vždy šťastnější a možná i v některých lepší,“ prohlásil bývalý kouč Slavie, Liberce, Jablonece nebo Plzně. „V posledním zápase jsme Slováky přehráli, i když sestavy byly trochu kombinované. Dovedu si představit, že po postupu na mistrovství Evropy, který se jim povedl, budou hodně nabuzeni a zítra nám to budou chtít spočítat,“ dodává.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Národní tým musí pro prvenství ve své skupině nejen zvítězit na Slováky, ale doufat i v další klopýtnutí Skotska proti Izraeli. „Hrajeme o vítězství, a jestli to přinese prvenství a tím pádem postup do elitní skupiny, bylo by to skvělé,“ prozradil. „Chceme zítra vyhrát, věřím, že to Izrael taky zvládne a postoupíme mezi elitu. Myslím, že i pro diváky by to bylo skvělé. Věřím, že příště už to bude s nimi,“ doufá Šilhavý.

Slovensko před rozhodujícím utkáním baráže o EURO vystřídalo trenéra, českého kouče Pavla Hapala nahradil Štefan Tarkovič. Ten se svými svěřenci před týdnem slavil po výhře nad Severním Irskem v prodloužení postup. „Jsem přesvědčen, že by (Hapal, pozn. red.) ten postup na Euro zvládl taky. Ale tohle je prostě úděl nás trenérů. Popřál jsem mu hodně štěstí do další štace a věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá,“ prohlásil Šilhavý.

i(zdroj fotografie: Pixabay)

Ten na závěr pochválil i formát Ligy národů, který je podle něj přínosnější než přípravné zápasy. „Tam prostě není ten stimul těch bodů, prostřídávalo se tam více hráčů, bylo to takové roztrhané. I ta zápletka v naší skupině je skvělá. My hrajeme o první místo, Slováci o záchranu,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 230 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?