Hrajeme o vítězství, Slováci budou nabuzení, očekává Šilhavý. Co si myslí o Hapalovi?

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Národní tým čeká poslední utkání tohoto turnusu Ligy národů, ve Štruncových sadech sveřenci Jaroslava Šilhavého přivítají ve federálním derby Slovensko. Pozitivním znamením pro české reprezentanty před rozhodujícím duelem o postup do elitní ligy může být i to, že pod Šilhavým se Slováky nikdy neprohráli.“Není to jen o mně,“ uvedl na tiskové konferenci kouč národního týmu.

„Vždy když jsme vstupovali do derby, bylo to cítit z obou stran. My byli v těch třech zápasech vždy šťastnější a možná i v některých lepší,“ prohlásil bývalý kouč Slavie, Liberce, Jablonece nebo Plzně. „V posledním zápase jsme Slováky přehráli, i když sestavy byly trochu kombinované. Dovedu si představit, že po postupu na mistrovství Evropy, který se jim povedl, budou hodně nabuzeni a zítra nám to budou chtít spočítat,“ dodává.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Národní tým musí pro prvenství ve své skupině nejen zvítězit na Slováky, ale doufat i v další klopýtnutí Skotska proti Izraeli. „Hrajeme o vítězství, a jestli to přinese prvenství a tím pádem postup do elitní skupiny, bylo by to skvělé,“ prozradil. „Chceme zítra vyhrát, věřím, že to Izrael taky zvládne a postoupíme mezi elitu. Myslím, že i pro diváky by to bylo skvělé. Věřím, že příště už to bude s nimi,“ doufá Šilhavý.

Slovensko před rozhodujícím utkáním baráže o EURO vystřídalo trenéra, českého kouče Pavla Hapala nahradil Štefan Tarkovič. Ten se svými svěřenci před týdnem slavil po výhře nad Severním Irskem v prodloužení postup. „Jsem přesvědčen, že by (Hapal, pozn. red.) ten postup na Euro zvládl taky. Ale tohle je prostě úděl nás trenérů. Popřál jsem mu hodně štěstí do další štace a věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá,“ prohlásil Šilhavý.

(zdroj fotografie: Pixabay)

Ten na závěr pochválil i formát Ligy národů, který je podle něj přínosnější než přípravné zápasy. „Tam prostě není ten stimul těch bodů, prostřídávalo se tam více hráčů, bylo to takové roztrhané. I ta zápletka v naší skupině je skvělá. My hrajeme o první místo, Slováci o záchranu,“ zakončil.