Hradec Králové před jarní částí ligy posiluje. Získal bývalého mládežnického reprezentanta

Fotbalový Hradec Králové hlásí novou posilu pro jarní část ligové sezóny. Na východ Čech míří jeden z nejvýraznějších záložníků druhé ligy.

i Zdroj fotografie: FC Hradec Králové
                   

Sedmá příčka, pětadvacet bodů a ztráta pouhý bod na nadstavbovou skupinu o titul. Nováček z Hradce Králové má za sebou velmi úspěšnou podzimní část, přesto chtějí Východočeši i nadále posilovat. Sedmdesátiletý stratég na lavičce tamního celku Miroslav Koubek si vyhlédnul posílení středu pole z druhé ligy. Do mladoboleslavské Lokotrans Arény, kde hrají své domácí zápasy, míří záložník Jakub Kučera.
Odchovanec brněnského fotbalu, který dříve oblékal dres Blanska, Vítkovic nebo Znojma, patřil v uplynulých dvou ročnících ke stavebním kamenům záložní řady Líšně. Nyní přestupuje čtyřiadvacetiletý středopolař do Hradce Králové. ”Jsem rád, že se jeho přestup podařilo dotáhnout. Sleduji ho určitě rok, už v létě jsme ho chtěli získat. Je to pracovitý hráč do středu pole, umí se dostat i do zakončení,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Jiří Sabou.


iZdroj fotografie: FC Hradec Králové

Bývalý mládežnický reprezentant na podzim předváděl stabilní výkony a podle Saboua tak půjde o znatelné zvýšení konkurence na důležitých postech. „V Líšni se vypracoval na klíčového hráče, určitě patří mezi nejlepší fotbalisty ve druhé lize. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v naší středové řadě a pomůže nám navázat na to, co se nám podařilo na podzim,“ doplnil sportovní šéf klubu na adresu Kučery, který podepsal víceletou smlouvu.

Dal výpověď v práci a zamířil do profesionálního fotbalu

Pro zanedlouho pětadvacetiletého záložníka jde o velký krok v kariéře, vedle působení v Líšni totiž pracoval. Nyní se bude naplno věnovat jen fotbalu. „Byl jsem v práci domluvený, že když něco takového přijde, budu moct hned odejít. Takže jsme pracovní poměr ukončili po vzájemné domluvě okamžitě,“ dodal s úsměvem pro klubový web a jedním dechem doplnil, že zatím pokračuje ve studiu na vysoké škole.


iZdroj fotografie: Depositphotos

„Určitě je to krok dopředu. Pořád se chci zlepšovat. Vždycky jsem to měl tak, že jak trénuju, tak hraju – a čím lepší budu mít tréninky, tím lepší fotbalista budu. A určitě bych se teď chtěl fotbalu věnovat naplno. Měl jsem i kvůli zraněním dva a půl roku období, kdy jsem vedle něj musel řešit i zaměstnání. To teď nebudu,“ doplnil.

Zdroj: FC Hradec Králové, FC Hradec Králové, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky