Hráči, kteří odložení fotbalového EURA vítají – SportyŽivě

Hráči, kteří odložení fotbalového EURA vítají

i Zdroj fotografie: talksport.com
                   

Fotbalové EURO muselo stejně jako většina sportovních akcí podřídit plány šířící se pandemii nového koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19. Neodehraje se tedy letos, jak bylo původně plánováno, ale diváci se na něj mohou těšit o rok později. Přestože většina hráčů se na prestižní turnaj opravdu těšila, nakonec musela uznat, že jiná cesta v tuto chvíli bohužel není. Někomu odložení dokonce přišlo vhod. V tomto článku vám představíme fotbalisty, kteří by o mistrovství Evropy letos přišli.
Paul Pogba (Francie)

Sedmadvacetiletý francouzský záložník Paul Pogba toho v aktuálním ročníku Premier League příliš neodehrál. Už v září si poranil kotník a kvůli tomu musel vynechat ostré zápasy až do prosince. Pak se sice do sestavy slavného Manchesteru United opět vrátil, ale ani napodruhé mu štěstí nepřálo. Zranění kotníku se znovu přihlásilo o slovo a lékaři neviděli jiné východisko, než aby rodák z Lagny-sur-Marne podstoupil operaci. Nyní jej čeká rekonvalescence a tím pádem další měsíce bez fotbalu. Vzhledem k tomu, že Premier League se stejně jako většina sportovních soutěží na světě zastavila, jej absence nemusí tolik mrzet. Na EURO 2021 by měl být připravený.

Eden Hazard (Belgie)

iZdroj fotografie: talksport.com

Devětadvacetiletý rodák z Belgie se v létě přesunul z Chelsea do Realu Madrid a měl se stát hlavním motorem týmu. Už jeho výkony v přípravě ovšem naznačili, že zvykání si na nový styl fotbalu pro něj nebude jednoduché. Média mu navíc vytýkala chabou životosprávu. Jeden čas vypadal jako cvalík, který se sportem nemá nic společného. Ani v ostrých zápasech to zatím nebyl ten Eden Hazard, na něhož jsme všichni zvyklí. Když se pak postupně začal dostávat do formy, brzdila jej zranění. Kvůli tomu poslednímu musel v březnu podstoupit operaci, která jej do konce sezóny vyřadila ze hry a špatně to vypadalo i s účastí na EURU. Přesun turnaje na příští rok tak Hazard určitě vítá.

Marcus Rashford (Anglie)

Dvaadvacetiletý útočník patří k základním stavebním kamenům Manchesteru United a právoplatné místo mu určitě patří i v anglické reprezentaci. Na EURO 2020 se tento mladík nesmírně těšil, jenže únavová zlomenina v zádech byla bohužel proti. Kvůli této nepříjemnosti musel podstoupit operaci a přestože úvodní prognózy slibovaly, že připraven do hry bude za necelé dva měsíce, rekonvalescence se nakonec protáhne až do léta. Sen o mistrovství Evropy se začal pomalu vytrácet v dáli, odklad tedy Marcus Rashford určitě vítá.

Ousmane Dembélé (Francie)

iZdroj fotografie: barcablaugranes.com

Zdroj fotografie: barcablaugranes.com

Francouzská reprezentace by se na letošním EURU 2020 musel vypořádat nejen se ztrátou výše zmíněného Paula Pogby, mimo hru by byl také Osmane Dembélé. Dvaadvacetiletý útočník katalánské Barcelony si pořádně nezahrál od konce listopadu, kdy si natrhl stehenní sval v pravé noze. V únoru se pokoušel o návrat, na tréninku si však zranění obnovil a z následného vyšetření vyplynulo, že musí na operaci. Zákrok ve Finsku mu veškeré naděje na účast na EURU vzal, pandemie koronaviru mu však paradoxně vlila novou krev do žil. Příští rok už by měl být jednoznačně zdravý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 102 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit