Hráč Mladé Boleslavi má koronavirus. Liga má přitom v sobotu začít

Vše vypadalo dobře, ale jeden z povinných testů odhalil u nejmenovaného hráče z Mladé Boleslavi koronavirus. Vše zhruba týden před tím, než měla být fotbalová liga znovu obnovena. Zatím to však na další přerušení nevypadá.

Zdroj fotografie: bookmaker-ratings.com.ua

Aby mohla být nejvyšší fotbalová liga obnovena, bude třeba absolvovat řadu bezpečnostních procedur, mezi které se řadí nejenom vyplňování dotazníku o zdravotním stavu, ale řadí se sem také nutnost absolvovat test na koronavirus. A to konkrétně dva po sobě jdoucí testy před startem sezony. A v rámci testování byl odhalen pozitivní vzorek.

Nakažený je hráč Mladé Boleslavi

Při testech, které museli hráči podstoupit, došlo k nálezu pozitivního vzorku. Ten se objevil v týmu Mladé Boleslavi, u jednoho z hráčů. Zatím se jedná o jeden jediný pozitivní výskyt, ale zbývající hráči a další lidé v týmu budou pochopitelně znovu testovány. K tomu by mělo dojít dnešní den, kdy se odhalí, zda koronavirus hráč ještě přenesl na někoho jiného, nebo nikoliv.

Zdroj fotografie: thevisualized.com

Tým v karanténě není

Vzhledem k tomu, že se při trénincích stále dodržují četná bezpečnostní opatření, která mají za cíl riziko nákazy snižovat, nedošlo také k tomu, že by celý tým šel do karantény. V té je zatím umístěn jenom jeden člověk, pozitivně testovaný hráč. Jaký bude následující postup, se rozhodne ve chvíli, až budou známy výsledky dalších testů.

Testování pokračuje

Pozitivní test na koronavirus byl odhalen během víkendového testování, které bylo naplánováno mezi 16 kluby, kdy mělo být otestováno necelých 740 osob. Zatím se neobjevila jiná zpráva o tom, že by měl být nakažen i někdo jiný, než onen jeden jediný hráč Mladé Boleslavi. Testování pochopitelně bude pokračovat v klubech, kde zatím k daným povinným testům před začátkem sezony nedošlo.

Zdroj fotografie: edayfm.com

Může to narušit obnovení ligy?

Vzhledem k výskytu zatím jenom jednoho pozitivního testu a vzhledem k tomu, že tým Mladé Boleslavi v karanténě zatím není, se v tuto chvíli nepředpokládá, že by to ligu jakkoliv narušilo a ta by tak mohla v sobotu podle plánu začít zápasem mezi Teplicemi a Libercem. Otázkou samozřejmě je, co by se dělo pokud by se výskyty objevily u dalších hráčů, nejenom z Mladé Boleslavi, která má k prvnímu svému utkání nastoupit 26. května.