Hořký pád explzeňského Vaňka! Aktéra drogové kauzy vyhodili z Ufy

i Foto: regionplzen.cz
                   

Brněnský rodák Ondřej Vaněk měl ještě před pěti lety slibně nastartovanou kariéru. Po poměrně vydařené anabázi v Jablonci se přes tureckou nejvyšší soutěž dostal až do kádru tehdy mistrovské Viktorie Plzeň. Následně se dostal do povědomý široké veřejnosti zejména drogovou kauzou, z níž se ovšem u soudu dokázal „vylhat“ celkem humorným příběhem o Kokešovi, což je podle něj značka piva. Jelikož měla Plzeň podobných afér v té době až nad hlavu, raději se Vaňka zbavila a on odešel do ruské Premier Ligy, kde začal hájit barvy Ufy. Po třech letech ovšem rozvázal smlouvu a nyní neví, kam jeho další fotbalové kroky povedou. Bude o problematického hocha vůbec někde zájem?

Nejkrásnější gól kariéry k pokračování v Ufě nestačil

Další kapitola knihy Ondřeje Vaňka právě končí. Ruská Ufa byla jeho domovem dlouhé tři roky, jenže nic netrvá věčně. Druhé zahraniční angažmá českého záložníka začalo sice poměrně slibně, jenže s postupem času začaly jeho výkony na hřišti upadat, až nakonec vypadl ze sestavy úplně. Vaněk v Rusku dohromady odehrál 53 soutěžních zápasů a připsal si v nich devět přesných zásahů. Své roky v Ufě Vaněk zrekapituloval následovně:

„Dal jsem tu nejkrásnější gól kariéry proti Rostovu, vzpomínám i na vítězné derby proti Rubinu Kazaň, kdy jsem dal rozhodující gól z penalty. Na Ufu budu vzpomínat jen v dobrém.“

Kam zamíří nyní? To prý zatím není jasné. Během následujících dní proběhne porada s jeho agentem Pavlem Paskou, který mimo jiné zastupuje také Patrika Schicka, Jana Kovaříka, Jana Kopice či Tomáše Součka a na základě té se rozhodne, jaké kroky budou podstoupeny.

Největší dosavadní milníky ve Vaňkově kariéře

Devětadvacetiletý záložník Ondřej Vaněk začínal s fotbalem mezi brněnskou mládeží, odkud se ještě v útlém věku stěhoval do Slavie. Tam se v A-týmu objevil pouze ve dvou soutěžních zápasech, kde ovšem výkonnostně příliš neoslnil. Další dva roky strávil v Moravskoslezské fotbalové lize, konkrétně hrál za FC Hlučín. Jeho sen o profesionální fotbalové kariéře se už pomalu začal rozplývat. Štěstí se k němu ale nakonec přeci jen obrátilo čelem, protože o jeho služby projevil zájem FK Baumit Jablonec. Tam se během tří sezón vypracoval v elitního fotbalistu, jehož další cesta pokračovala přes turecký Kayserispor.

Jeho nejhezčí sportovní období začalo, když se dostal do kádru plzeňské Viktorie, která se pomalu začala hlásit o slovo. Před Vaňkovým příchodem měla na kontě dva mistrovské tituly a s ním na soupisce dokázala ukrást ještě další dva skalpy české nejvyšší fotbalové soutěže (a zároveň poslední). S velkou silou přichází velká zodpovědnost, tomuto rčení známému všem milovníkům marvelovských komiksů ovšem Vaněk nedostál.

V roce 2017 totiž stanul před soudem kvůli drogové kauze. Dle odposlechů měl totiž kupovat kokain od místního dealera, což se snažil všemi možnými i nemožnými způsoby vyvrátit. Pod přísahou tvrdil, že „kokeš“, o němž se v telefonickém rozhovoru s distributorem omamných látek zmiňoval, není slangový název známé drogy, nýbrž pivo z rodinného pivovaru v Kamenici nad Lipou. Samozřejmě, že svým výrokem byl spíše k smíchu, nicméně u soudu vyvázl „bez ztráty květinky“. V té době už byl hráčem Ufy, což po třech letech vzalo za své a momentálně není jasné, kde bude s fotbalem pokračovat.

Foto: regionplzen.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články