Holzer: Jsme sice dvanáctí, ale na Spartu ztrácíme čtyři body. Proč podle něj Slovácko v lize zatím tápe?

Fotbalové Slovácko doplácí na náročný program. Svěřenci trenéra Martina Svědíka v lize pětkrát v řadě nezvítězili, nyní chtějí negativní sérii ukončit proti Zlínu.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Slovácko předvádí na evropské scéně solidní výkony a stále je ve hře o postup do další fáze Evropské konferenční ligy. Opačnou situaci zažívají svěřenci trenéra Martina Svědíka v domácí soutěži, kde v posledních pěti utkáních nedokázali zvítězit a v tabulce jsou až dvanáctí. „Bohužel se nám v lize nedaří tak, jak v minulé sezóně. Hodně bodů nás tály nezvládnuté závěry, kde nám možná docházely síly,“ přiznal na stránkách klubu záložník Daniel Holzer.

Mužstvo z Uherského Hradiště přišlo o bodový zisk proti Mladé Boleslavi, Liberci i Jablonci. „To jsou další minimálně čtyři body, které nám chybí. Dostáváme hodně gólů, což v minulosti nebylo. Na tom jsme v reprezentační přestávce pracovali,“ dodává sedmadvacetiletý středopolař s tím, že Slovácku hraje do karet současná vyrovnaná situace ve středu tabulky. „Jsme sice dvanáctí, ale na druhou stranu na třetí Spartu nám chybí čtyři body,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Kádr Martina Svědíka sráží zejména náročný program, na který zkušené mužstvo nebylo zvyklé. „Ukazuje se, že ten náročný program nám nějaké síly bere. Na začátku to tak vidět nebylo, ale s přibývajícími zápasy se ukazuje, že pro nás jsou utkání po čtvrtečních zápase v Konferenční lize mnohem náročnější,“ míní Holzer s tím, že tým hledá možnosti zlepšení svých výkonů na obou scénách.

Holzer: Chceme se vrátit na vítěznou vlnu

Nechceme se na to vymlouvat, ale ten slet zápasů je fakt náročný. Za dva měsíce jsme odehráli patnáct zápasů. Tolik zápasů v tak krátkém čase jsem nikdy neodehrál,“ přiznává bývalý hráč Baníku Ostrava nebo pražské Sparty. Odrazovým můstkem by podle něj mělo být právě krajské derby proti Zlínu, které je na programu již v neděli. „Věřím, že to pro nás bude odrazový můstek, jak potěšit fanoušky a vrátit se na vítěznou vlnu,“ zakončil.

Dokáže Slovácko porazit Zlín?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování